Облхудгалерея ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА ХУДОЖНЯ ГАЛЕРЕЯ

Адреса галереї: пл. Свободи, 5 (Держпром),

4 під"їзд, 1 поверх (вхід з площі Свободи)

Тел/факс: 717-10-40

e-mail: obl_gallery@mail.ru

Час роботи: ПН-ПТ з 10:00 - до 18:00 (без перерви)

 

Обласну художню галерею в місті Харкові було відкрито 20 грудня 1999 року. З того часу і до сьогодні галерея плідно співпрацює з професійними художниками та скульпторами не тільки Харківської області але й всього Слобожанського регіону.

За час роботи галереєю було здійснено близько 150-ти виставок та презентацій обласного, всеукраїнського та міжнародного значення, в тому числі і пересувних. Під керівництвом галереї картини експонувалися в Харківському академічному театрі опери та балету, у Палаці спорту, в залах Обласної Ради.

Не злякали працівників галереї і масштаби Київського «Експоцентру» та Національного палацу «Україна», де під їх керуванням було розміщено експозицію харківських художників, присвячену 10-річчю незалежності України (2001 ), та проект харківського творчого гурту «Буріме» (2004 р.). За виставку-презентацію «Культура України на межі тисячоліть» все в тому ж «Експо» (2004 р.), що проходила під патронатом Міністерства культури і мистецтв України, галерея отримала подяку Міністерства.

Узвичаєними на сьогодні для ОХГ стали також виставки, присвячені православним святам, які проводяться в галереї щорічно сумісно з Харківським єпархіальним управлінням української православної церкви. Велика кількість акцій проводиться сумісно з Генеральним консульством Польщі у Харкові. Однією з визначних подій була презентація книги Р. Брандштеттера «Пісня про життя та смерть Шопена» і виставка фоторобіт Л. Логвиненко «Польща в серці моєму».

Багато уваги галерея приділяє роботі з національними меншинами Харкова. Першою в Україні галерея звернулася до творчості ромів, в рамках цільової галузевої Програми соціально-духовного відродження ромів України (2006 р.). Також, сумісно з Харківським обласним громадським об"єднанням «Грузія», проводилась виставка живопису «Душа моя - Грузія», та експонування вишиванок під патронатом Харківської міської спільноти болгарської культури ім. Маріна Дрінова.

Не залишаються поза увагою галереї діти. Адже їм в першу чергу необхідна творча підтримка. Кожного року проводяться виставки робіт учнів Харківського художнього ліцею при Харківській державній академії дизайну і мистецтв. У 2005 році галерея почала співпрацю з художніми школами з метою показати широкому загалу творчість найменших художників. В січні 2005 року в стінах обласної художньої галереї експонувалися малюнки учнів Харківської та Чугуївської художніх шкіл ім. І. Рєпіна.

В галереї постійно ведеться творча робота кваліфікованими дизайнерами-графіками з розробки та виготовлення фірмового стилю до кожної виставки, як то створення рекламного плакату, буклету робіт, а також запрошення на презентацію.

Увійшовши в нове десятиліття, всебічно звернене до процесів культурної концептуалізації по лінії образотворчого мистецтва, Харківська обласна художня галерея сприймає й підтримує свіжі тенденції, що настільки швидко міняються в нинішньому образотворчому просторі.

Сьогодні галерея, «переїхавши» в нове, більш слушне виставкове приміщення Держпрому, проводить виставки, презентації і майстер-класи відомих мистців і дизайнерів Слобожанського регіону. В плани галереї входить співпраця з галереями, художніми спілками, музеями та виставковими залами всієї України та навіть країн пострадянського простору, зокрема - організація виїзних і пересувних виставок, аукціонів та мистецьких акцій, дизайнерська розробка і друк альбомів-каталогів, буклетів та інших часописів стосовно сучасного мистецтва як так і минулого, мистецтвознавча підтримка та сприяння поширювання розвитку творчості сучасних художників.

 

НАПРЯМКИ ВИСТАВКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
• виставки дитячої творчості
• виставки «Світ православ"я»
• молодіжні виставки
• міжнародні виставки
• міжнаціональні виставки
• регіональні виставки
• виставки, присвячені до державних та національних свят і визначних дат
• персональні та групові виставки відомих художників та дизайнерів Харкова та області