Филармония Харківська філармонія, заснована у 1929 році, є однією з найстаріших концертних організацій України. У будівлі філармонії - пам"ятці архітектури, визначному культурному центрі міста - бували Петро Чайковський, Сергій Рахманінов, Федір Шаляпін і багато інших видатних діячів мистецтва. Тут у 1896 р. відомий фотограф Альфред Федецький провів перший в Україні кіносеанс, звідси у 1929 р. вийшла в ефір перша українська радіостанція.

 Провідний колектив філармонії - Академічний симфонічний оркестр. У його складі близько 100 високопрофесійних музикантів, багато з яких мають звання лауреатів міжнародних та національних конкурсів. Концертмейстер колективу - народний артист України Ігор Шаповалов. З 2001 року художній керівник і головний диригент оркестру - заслужений діяч мистецтв України Юрій Янко. За роки існування колективу з ним виступали видатні музиканти - Артур Рубінштейн, Генріх Нейгауз, Святослав Ріхтер, Еміль Гілельс, Арам Хачатурян, Мстислав Ростропович, Рудольф Керер, Віктор Пікайзен, Володимир Крайнєв, Наум Штаркман, Ліана Ісакадзе, Михайло Плетньов, Володимир Співаков, Дмитро Башкіров, Даніїл Крамер, Сергій Стадлер, Олександр Князев та багато інших.

У 1980 р. за ініціативою народного артиста України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка В"ячеслава Палкіна був створений Камерний хор, котрий у 1990 р. отримав статус філармонійного. Цей мобільний творчий колектив, здатний працювати у різних стилях і жанрах хорової музики, неодноразово перемагав у престижних всеукраїнських і міжнародних хорових конкурсах.

У творчому складі філармонії також працюють: інструментальний ансамбль «Три плюс два» під керуванням професора Ігоря Снєдкова, органіст Станіслав Калінін, солісти-інструменталісти, солісти-вокалісти камерного та естрадного жанрів, майстри художнього слова, артисти оригінальних жанрів.

Харківська філармонія, одна з провідних концертних організацій України, активний пропагандист кращих зразків класичної та сучасної музики, проводить велику роботу з естетичного виховання молоді, вносить вагомий внесок у культурну скарбницю України.

 

Афиша зала филармонии http://www.filarmonia.kharkov.ua/index.php?id=9&lang=uk

Афиша органного зала http://www.filarmonia.kharkov.ua/index.php?id=10&lang=uk