Битва концертів. У Політкавярні обговорили поточну політичну ситуаціяБитва концертів. У Політкавярні обговорили поточну політичну ситуація


1

 

Битвою концертів назвали парламентські вибори 2019 року учасники дискусії у "Політкав"ярні" Харківського пресклубу, яка відбулася 17 липня. Шоутизація виборчого процесу в Україні зросла, навіть, порівняно з цьогорічними президентськими виборами. Партії та кандидати агітують не тільки за допомогою власних творчих здібностей, а й залучають представників українського та зарубіжного шоубізнесу. Однак, якщо агітаційні концерти за участю українських артистів закон може трактувати подвійно, то участь в концертах виконавців з-за кордону - пряме порушення. Приклад цьому запрошення в один з виборчих округів Харківщини відомої групи Boney M.


В останній тиждень перед голосуванням кількість порушень та підкупів різко зростає. Це знайомий і логічний фінал агітаційної кампанії, -вважають виборчі обудсмени громадянської мережі ОПОРА Харків. В Донецькій та Харківській областях поліція відкрила близько 20 проваджень щодо підкупу виборців. Названий і прайс вартості голосу. Зокрема, в Донецькій області він складає 1200 гривень. А підкуплений член виборчої комісії тут оцінюється в 5000 гривень.


Учасники дискусії в "Політкав"ярні" переконані, що кандидати в депутати та партії поки що не мають рівних можливостей для агітації. Кампанія перетворюються в "конкуренцію гаманців". Виборчий закон треба змінити таким чином, що унеможливити агітацію за допомогою всіляких благодійних фондів. Реклама повинна оплачуватися тільки з державного бюджету та контрольованих державою виборчих фондів кандидатів.


Під час дискусії обговорили також останні перед виборами опитування громадської думки та рейтинги політичних партій. І дійшли висновку, що суттєвих розбіжностей між ними не багато, тому довіра до основних соціологічних центрів країни має зростає.

 

Гості "Політкав"ярні" дійшли консенсусу в основному питанні - явки виборців. І закликали їх активно голосувати 21 липня.
У дискусії взяли участь: виборчі омбудсмени громадянської мережі Опора у Харківській області Юрій Чумак, Донецькій області / в режимі відеозв"язку/ Григорій Курачицький , соціолог Олексій Сердюк Алексей Сердюк (Alexey Serdyuk), політичні експерти Олексій Литвинов, Володимир Рапопорт Владимир Рапопорт, Віктор Слиш Виктор Слыш (Viktor Slysh), громадські діячі Леонід Бакумов, Александр Амстиславский, міжнародні спостерігачі з європейської мережі ENEMO. The European Network of Election Monitoring Organizations, журналісти.

 

1