Лізинг — це вигідна альтернатива кредитамЛізинг — це вигідна альтернатива кредитам

Як представникам малого та середнього бізнесу

успішно розвиватися в умовах жорсткої конкуренції?

Як не «заморозити» свої ресурси?

Брати кредити або вступати в

орендні відносини?

Є альтернатива — лізинг, як різновид

фінансових послуг.

На цьому тижні в Харкові пройшов ярмарок-презентація «Фінансування малого та середнього бізнесу лізинговими компаніями». Основною метою цього інформаційного заходу стала популяризація лізингу. Організаторомвиступила Асоціація «Українське об’єднання лізингодавців» за підтримки Проекту USAID«Трансформація фінансового сектору».

Фінансовий лізинг— надзвичайно поширений інструмент в Європі та США. Його обсяги в усьому світі сягають трильйонів доларів, але він ще недостатньо відомий в Україні. Представники середнього та малого бізнесу добре обізнані з орендою, кредитами, натомість їм мало що відомо про фінансовий лізинг. В українських підприємців суттєво обмежені можливості для розвитку свого бізнесу, для запровадження інновацій. Однак, є чудова альтернатива, яка створена не для великих корпорацій, а саме для середнього та малого бізнесу.

Зазначимо, що скористатися вигідною формою фінансування можуть не тільки членитериторіальних громад, співробітники державних підприємств, установ, але й ті, хто мріє працювати на себе.

1

 

Харків’янка Олена Носик, підприємець, ще до презентації в Харкові відстежувала — коли ж цей захід проходитиме в нашому регіоні. До речі, Харків є вже дев’ятим містом України, де він відбувся. Пані Олена розповіла «Губернії»: «Я маю цілковиту довіру до інформації, отриманій на ярмарку-презентації, оскільки даний лізинговий проект координують авторитетні міжнародні організації за підтримки ПроектуUSAID. Мене, як підприємця, цікавить лізинг обладнання. На ярмарку-презентації був представлений такий широкий спектр фінансових лізинговіх послуг, що я зможу знайти найвигідніше для себе рішення».

Керівник напрямку небанківських фінансових установ, USAID Контрактор Іван Вишневськийрозповів про недостатню обізнаність українців стосовно лізингових новацій:

— У 2017 році наш проект USAID «Трансформація фінансового сектору», який фінансується урядом США, провів дослідження серед небанківських установ. Саме лізингові компанії в найбільших обсягах спрямовують фінанси на підтримку бізнесу. В силу цього нами був обраний партнер для развитку фінансування бізнесу — Асоціація «Українське об’єднання лізингодавців». Наголошую, що в Україні знання про лізинг на досить низькому рівні. Але ми хочемо підняти рівень цих знань. Цього року запланували провести тренінги в десяти містах України, де підприємці матимуть можливість поспілкуватися, поставити запитання. Лізингові компанії розповідатимуть не про себе, а про ті послуги, які зацікавлять наших клієнтів. Хочемо встигнути зробити це ще до активної фази весняних польових робіт. Для нас це вкрай важливо, тому що на сьогоднішній день саме аграрії складають 50% від усіх клієнтів з різних регіонів України.

1

Протягом 2018–2019 років Асоціація «Українське об’єднання лізингодавців» разом із проектомUSAID «Трансформація фінансового сектору» провели 18 освітніх заходів, спрямованих на популяризацію фінансового лізингу серед підприємців. У заходах взяли участь понад 1000 представників бізнесу з 12 областей України.

На заході в Харкові було презентовано лізинг пасажирського транспорту, спецтехніки, транспорту для комунальних потреб, сільськогосподарської техніки. Присутні обговорювали, в чому полягають ключові відмінності лізингу від прямого страхування, кредиту, оренди. Також була надана надзвичано корисна інформація про захист споживача фінансових послуг та про те, яким чином працює новий механізм позасудового вирішення суперечок. Клієнтів цікавило, який правовий захист може надати фінансовий омбудсмен.

1

Олександр Кощеєв, Голова наглядової ради Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців»УЛФ-Фінанс розповів, що Харків є ідеальним містом для розвитку лізингу.

            На заході було надано весь перелік лізингових послуг, тому підприємці мають реальну можливість зробити дійсно правильний вибір.

 

Ніна Спаська