Денис Караченцев: «Найбільша радість — народження нової пісні!»   Денис Караченцев: «Найбільша радість — народження нової пісні!»

 

Чомусь вважають, що справжнє розуміння місця та значення благодійництва в житті суспільства приходить лише в більш-менш зрілому віці. Тоді люди і стають благодійниками, наскільки їм це дозволяють фінансові можливості та місце в суспільній ієрархії. На щастя, маємо приклади, коли вкрай необхідну комусь допомогу надають наші зовсім молоді, але надзвичайно талановиті співгромадяни. Можливо, таким чином вони висловлюють свою подяку Господеві за щедрий дарунок — свій талант.

 

Маю щиро зізнатися, знайомство з Денисом Караченцевим остаточно змінило моє ставлення до сучасної української молоді. Мені (й не тільки) здавалося, що за короткий історичний відтинок часу молодь утворила такий собі чітко визначений соціальний прошарок — настільки самодостатній, що воліє не перейматися жодним з викликів, які виникають за межами молодіжної спільноти. Мабуть, так насправді й було, але тільки до певного моменту, який можна назвати з абсолютною точністю: кінець 2013 року — початок 2014-го. Саме тоді зовсім ще юні хлопці й дівчата (яких було не так вже й багато) не словами, а справами довели, що в Україні є соціально відповідальна молодь. Комусь із них довелося взяти в руки зброю, інші — рятували армію (власне кажучи, країну) в лавах волонтерів.

Приклад волонтерів для Дениса, який здобув на той час вищу юридичну освіту, був вирішальним. І тут дивним чином став у пригоді… його поетичний хист. Йдеться, насамперед, про те коло спілкування, яке склалося в нього, як у автора текстів доволі популярних уже тоді пісень. А ще, була проста, але нетривіальна ідея — влаштовувати з благодійною метою творчі зустрічі з найвідомішими «зірками» театру, кіно, музики, телебачення, красного письменства…

1

Виникає запитання, а в чому тут, власне, «родзинка»? Адже знані митці й так постійно спілкуються з публікою, звертаючись до неї з театральної сцени або з екрану телевізора, зі сторінок своїх книг, запрошуючи до концертної зали чи навіть на трибуни стадіону… Втім, коли замислитися, вважати це повноцінним спілкуванням не варто. Інша справа, коли відбувається зустріч у невеличкій затишній залі, де кожен з 10-15 (не більше!) присутніх може запитати про щось «зіркового гостя», поділитися з ним власними думками, врешті-решт, сфотографуватися разом із з ним.

Звісно, організовувати все це самотужки було б неможливо, тому першим (і необхідним) кроком стало заснування благодійного фонду «Благочиння». Наступним — визначення стратегії його діяльності. Нарешті, для такого формату спілкування треба було знайти вдалу назву, яка б легко запам’ятовувалася та в кого не викликала заперечень. «Карусель зустрічей» — влаштовувала всіх. Утім, проблем, все одно, залишалося чимало. Час у знаних митців розписаний, як відомо, по хвилинах, тому доводиться очікувати їхніх харківських гастролей. Однак, і відмов практично не було, крім ситуацій, зумовлених надміру напруженим графіком виступів. Більше того — від знайомства з одним відомим артистом зазвичай тягнеться «ланцюжок» до інших.

1

Сам Денис переконаний, що запропонована ним «Карусель зустрічей» є справді цікавою не лише для харків’ян, а й для наших знаменитих гостей. Хто ж вони, ці гості? На світлинах з Денисового архіву можна побачити багато облич, добре знайомих усім в Україні. Назвемо бодай кілька імен: Ольга Сумська та Богдан Бенюк, Наталя Бузько та Віталій Борисюк, Ірма Вітовська та Віктор Андрієнко, Катерина Кистень та Георгій Делієв…

Тепер, про згадувану вже стратегію діяльності благодійного фонду. Як пояснив Денис, всі отримані фондом кошти спрямовуються на адресну (цілком конкретну) допомогу медичним та соціальним закладам, яким бракує бюджетного фінансування. Інформація про характер та розміри такої допомої є абсолютно прозорою, поточна ж діяльність фонду координується з відповідними владними структурами та державними посадовцями. А постійна підтримка (навіть, неформальна) з боку заступника міського голови Харкова Світлани Горбунової-Рубан надає Денисові та його колегам по благодійній роботі впевненості, що вони на вірному шляху.

Денис, як майже кожна творча людини, має перед собою взірець, котрий волів би в чомусь наслідувати. Таким прикладом для нього є поет, драматург та сценарист Юрій Рибчинський, який став для Дениса духовно близькою людиною, щирим другом та порадником. Найціннішою ж порадою свого старшого друга Денис вважає настанову — якомога більше читати поетів, чиї вірші ввійшли до скарбниці вітчизняної та світової поетичної класики, та постійно й наполегливо працювати. Коли слідувати цьому, не забариться й радість від народження нових пісень…

Оскільки наша бесіда відбувалася напередодні 8 Березня, Денис скористався нагодою переказати щирі вітання всім українським жінкам та подарувати їм свої поезії — щойно написаний вірш «Колос» та «Одинокая птица», що є водночас справжнім пісенним хітом (зокрема, у виконанні Вікторії Вєннікової).

1

 

Колос

Світу цілóму я вдячний за волю,

Що надихала з дитинства мене.

Кожен в житті обирав собі долю,

Й те, що судилося, не омине.

Колос це символ одвічного миру,

Колос поєднує наші сердця.

В нашу країну з любовю я вірю

Кроку від першого — і до кінця...

 

Одинокая птица

Птица юности моей

Крылом взмахнула над волнами.

За порогом прошлых дней

Ей было грустно вместе с нами.

Я так ждала, я так мечтала,

Когда же с нею встречусь вновь,

Но что-то свыше мне сказало,

Что птица унесла любовь.

Одинокая птица, ей, как мне, не сидится,

Перелётная птица, ей покой только снится.

И пока время длится

В сердце грусть будет биться.

Птица юности моей,

Где-то скрылась за морями,

Что же делать мне теперь?

Всё разрушили мы сами

Но только ты тому вина:

Все мечты мои умчала

И вот осталась я одна,

Чтобы начать полёт сначала.

Одинокая птица, ей, как мне, не сидится,

Перелётная птица, ей покой только снится.

И пока время длится

Грустью в сердце будет биться.

Одинокая птица, мне пришлось с ней проститься.

 

Петро Джерелянський

 

Оставить комментарий
ФИО *
Контактные телефоны
Текст сообщения *
Ваш e-mail *
captcha

Поля, отмеченные *, являются обязательными для заполнения