Марина Валуйська: «Сила світлої мрії така, що вона збувається»Марина Валуйська: «Сила світлої мрії така, що вона збувається»

Досить часто ми недооцінюємо красу, що нас оточує. Не заглиблюємося в суть речей, проходимо повз маленький камінчик чи щойно розквітлу квітку, а й справді, вони ж такі маленькі та непомітні серед нестримного коловороту людського життя, але, інколи, треба вчасно сказати стоп! І перед очима відкривається цілий світ…Художниця Марина Валуйська, завдяки своєму таланту вчить кожного з нас цінувати, здавалося б, буденні, але, водночас, неповторні речі. Нещодавно, в галереї «Акварель» відкрилася її п’ята виставка живопису «Діалог із мрією» - лірична та щира назва із сильним смисловим акцентом.

 

«Я постійно знаходжуся в стані мрії і, напевно, в найскладніші моменти життя тільки світла мрія може допомогти та й сила світлої мрії така, що вона збувається. Свідоцтво цьому - виставка. Я дещо намагаюся сказати своїми картинами, а мрія відповідає мені позитивною реальністю. Коли картина виходять, коли приходять люди, отримують позитивні емоції, радіють, віддають їх мені, а я ці позитивні емоції знову переношу на полотно. Таким чином, ми можемо розмовляти з мрією вічно», - переконана художниця.

 

На виставці представлені 15 картин олією, виконані в авторській техніці комбінованого письма, а також в авторському стилі літо-арт, який показує перетікання кристалів у квіти. Головна філософія цього стилю полягає в тому, що кристали не є мертвою природою, вони також живі та можуть розквітнути прекрасними нев’янучими квітами.

 

«Кристали символізують вічність, а квіти лише мить в якій ми живемо. Співпадіння вічного та мрії я й хотіла передати своєю творчістю», - зазначає Марина Валуйська.

 

З першого кроку до виставкового залу перед очима постає яскравий світ краси. Казково-фіолетовим серпанком з вами вітається «Бузок в аметистовій долині», чарує душу ніжно-рожева гама картини «Триєдинство», маленькими, біло-перлинними намистинами тендітно рясніють «Конвалії», величною привабливістю відгукуються «Коштовні троянди», фантасмагорично-чарівно виглядає «Гортензія», а ірис з картини «Коштовний дощ» привертає увагу оксамитом фіолетово-жовтої оправи. Зовсім поряд можна побачити воістину унікальну роботу – це «Шипшина» з серії «Пори року». Дивовижно, яку гармонію кольору передають квіти шипшини серед зими, літа, весни та осені. Така воєдино-захоплива співзвучність досить реалістично виконана, тож сприймається легко та з цікавістю.

 

Де ж можна черпати натхнення для такого талановитого відображення світу?!

 

«Краса природи – все, що ми бачимо навколо. Захід, схід сонця, переливи крапель, тонкі квіткові пелюстки, і розуміння того, що квітка дуже не довговічна, а на полотні збережеться довше. Виникає бажання зберегти цю красу, зупинити цю мить, щоб можна було милуватися нею кожного дня», - розкриває секрет художниця.

 

Особистість Марини Валуйської є дійсно унікальною, адже вона не тільки талановита художниця, а ще й успішний науковець, доцент кафедри кримінології Харківського НЮУ імені Ярослава Мудрого. Творчість і наука у її житті зовсім не конкурують, а, навпаки, доповнюють одна одну, а ще, саме завдяки творчості Марина Юріївна робить оточуючий світ багатим на красу.

 

«Коли працюю над картиною, то в цей момент відчуваю себе людиною, якій дозволено зайти в сховище, де багато-багато скарбів, мені хочеться взяти цей скарб і подарувати людям», - ділиться Марина Валуйська.

 

Чи важко знайти спільну мову з мрією? Після перегляду картин Марини Валуйської розумієш, що це цілком можливо, варто лише відкрити своє серце до світлого світу творчості та не боятися бути відвертим в розмові один на один із…Душею….

 

Альона Руденко

Оставить комментарий
ФИО *
Контактные телефоны
Текст сообщения *
Ваш e-mail *
captcha

Поля, отмеченные *, являются обязательными для заполнения