Хто захистить українців від фінансового свавілля?Хто захистить українців від фінансового свавілля?

З ініціативи Харківського прес-клубу відбулася конференція в якій взяли участь  представники влади, Харківського банківського союзу та фахівці Проекту USAID «Трансформація фінансового сектора». Поставити свої запитання спікерам мали змогу не тільки харківські журналісти, а й представники ЗМІ Сумського, Полтавського та Дніпропетровського прес-клубів.

 

У числі пріоритетних завдань – створення установи фінансового омбудсмена  для незалежного позасудового врегулювання спорів та обговорення

Законопроекту № 2456-д, який встановлює єдині вимоги з реклами послуг, розкриття інформації банками та небанківськими фінансовими установами.

 

«Комітет фінансової політики і банківської діяльності в повному складі ініціював Проект Закону про установу фінансового омбудсмена. Ця структура (я сподіваюся вже до кінця цього року буде наближати допомогу в захисті прав споживачів фінансових послуг безпосередньо до людей. Їм не доведеться вже звертатися до Національного банку, або спеціальну комісію, яка працює на ринку фінансових послуг. Вони зможуть безпосередньо звернутися до фінансового омбудсмена, який буде зобов"язаний протягом 60 днів розглянути їхню скаргу, і його рішення прирівнюється до рішення апеляційного суду», - зазначив депутат Верховної Ради, заступник голови Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Руслан Демчак.

 

Варто зазначити, що запит до служби фінансового обмудсмена буде коштувати всього 85 грн. Для порівняння, судовий збір  обійдеться в десять разів дорожче. Пильну увагу омбудсмен буде приділяти випадкам, що стосуються порушення чинного Закону «Про споживче кредитування». Рішення фінансових омбудсменів виконуватимуть  державна та приватна виконавчі служби.

 

 «На сьогодні жоден орган не має функцій і повноважень щодо захисту прав споживачів фінансових послуг. Немає сильних громадських організацій, які захищали б права. Тому ми працюємо в напрямку розвитку законодавства, яке сприяло б зміцненню прав споживачів фінансових послуг. Кінцевою метою своєї діяльності Проекту USAID є підвищення довіри до фінансового сектору. Українці неохоче беруть кредити. Це обумовлено високою кредитною ставкою і недовірою до державної системи фінансових установ», - повідомила заступник керівника Проекту USAID «Трансформація фінансового сектора» Юлія Витка.

 

Фахівці констатують, що довіру українців до фінансового сектору втрачено. Так, лише 2-3% довіряють банкам, 10% довіряють судам, 37 % взагалі не мають банківських розрахунків. Для порівняння, доступ до фінансових послуг в розвинених країнах Скандинавії і Європи відповідають 100%.

 

До слова, на Харківщині вже працюють над вирішенням цієї проблеми. Так, головою Харківського банківського союзу Оленою Жуковою затверджено комплексну стратегію по навчанню фінансовій грамотності, яка сприятиме комунікації між банками та споживачами фінансових послуг, а отже підвищуватиме рівень фінансової грамотності споживачів Харківського регіону.  

 

 Ніна Спаська

Оставить комментарий
ФИО *
Контактные телефоны
Текст сообщения *
Ваш e-mail *
captcha

Поля, отмеченные *, являются обязательными для заполнения