Гендерний форум для регіональних медіа у ХарковіГендерний форум для регіональних медіа у Харкові

13 липня у Харкові пройшов Гендерний форум для регіональних медіа Харківської, Сумської, Дніпропетровської, Полтавської, Донецької та Луганської областей. Захід відбувся в межах проекту "Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики", який реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки програми "У-Медіа" (Інтерньюз).

 

Координаторкою форуму виступила голова Харківського прес-клубу Людмила Доля.

 

Вже від самого початку захід не виглядав подібно до типових конференцій або форумів: тут було надивовижу багато динаміки, інтерактивності й відкритості. Спершу учасники й учасниці Гендерного форуму відвідали Музей жіночої та гендерної історії. Його директорка, а також очільниця Центру гендерної культури, тренерка з гендерної політики Тетяна Ісаєва провела дуже цікаву інтерактивну екскурсію, розповівши про єдиний у Східній Європі Музей жіночої та гендерної історії і, власне, про найбільш дискусійні питання стосовно гендеру й ролі жінки в суспільстві в різні епохи. Сам Музей жіночої та гендерної історії вразив кількістю і креативністю експонатів: дитячі іграшки й підручники; кілька пар жіночих туфелек на підборах і лозунг "Пройдись в її взутті" ("Чоловіки проти насильства і дискримінації"); ціла "жіноча кімната"; радянські агітплакати тощо; тому не дивно, що учасниці й учасники форуму навіть після екскурсії ще довго дискутували і ставили пані Тетяні каверзні запитання.

 

 

 

Після відвідин Музею жіночої та гендерної історії координаторка Волинського прес-клубу, керівниця проекту "Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики" Богдана Стельмах представила наступних спікерок форуму і презентувала Порадник із гендерної чутливості українських медіа. Ще однією важливою подією заходу стало нагородження учасниць, які стали переможницями другого Конкурсу журналістських матеріалів на гендерну тематику.

 

 

Динамічним і дуже інформаційно насиченим був виступ докторки соціологічних наук, гендерної досліниці, авторки книги "Турбота як робота: материнство у фокусі соціології" Олени Стрельник, яка детально розповіла про основні гендерні стереотипи із залученням ілюстративного матеріалу з українських ЗМІ. Корисною та ефективною була "практична робота": аналізування окремих статей з друкованих або інтернет-видань самими учасницями й учасниками Гендерного форуму.

 

Наступна спікерка - Настя Мельниченко - у своєму виступі у фіналі заходу розвіяла  десять міфів про фемінізм. Відвертий і провокативний спіч голови ГО "Студена", громадської активістки, ініціаторки акції #яНеБоюсьСказати в соцмережі й однойменної книги для підлітків викликав чергову хвилю щирого інтересу і запитань від учасниць і учасників форуму.

 

Гендерний форум для регіональних медіа став дуже важливим заходом: виступи обізнаних і талановитих спікерок надихнули журналістів на більш уважне висвітлення гендерної тематики у власних матеріалах і допомогли розібратися в багатьох складних моментах стосовно гендерних стереотипів.

 

 

 Ірина Корж


 

Оставить комментарий
ФИО *
Контактные телефоны
Текст сообщения *
Ваш e-mail *
captcha

Поля, отмеченные *, являются обязательными для заполнения