Новости29.12.2020  Як відсвяткувати Новий рік самому?

 

Ми звикли зустрічати Новий рік у компанії - сім"ї або друзів. Але 2020 й може зруйнувати всі плани: зараз далеко не у кожної людини є можливість провести це свято в колі близьких. Та й в інше, більш спокійний час може так скластися - і це зовсім не означає, що день напередодні стане нудним, а передноворічний вечір - втраченим. Розповідаємо, як зустріти Новий рік, якщо ви одні, - і так, щоб свято було в задоволення, а час ви провели з максимальною користю для себе.

Як відсвяткувати Новий рік самому?

 

Продумайте дозвілля

Головне правило Нового року в поодинці - ніяких шаблонних правил, як ви повинні проводити час. Розплануйте день так, як ви самі хочете, - можна прочитати книгу, подивитися новий (або старий) серіал, послухати подкасти, сходити на каток, а можна взагалі нічого з цього не робити і лежати під теплою ковдрою з горою мандаринів. Все те ж саме стосується їжі і напоїв: якщо вам не подобаються традиційні новорічні закуски, то не потрібно їх готувати, тому що «так прийнято». Присвятіть цей день улюбленому заняттю, яким би «дивним» для новорічного свята воно не було.

Якщо ви любите музику, можна заздалегідь скласти плейлист з новорічних пісень або будь-яких інших. Улюблені композиції піднімають настрій на внутрішньому рівні завдяки вивільненню дофаміну і серотоніну, так що пісні можуть стати хорошим фоном для будь-яких ваших справ. До речі, плейлист можна спробувати скласти заздалегідь, щоб все, що вам залишалося 31 грудня, - це натиснути на кнопку Play.

Ще одним способом провести Новий рік може бути занурення в хороші спогади. Це свято часто заснований на традиціях, частина з яких цілком може бути приємною. Занурюватися в спогади не обов"язково подумки, перебираючи фотографії. Наприклад, ви можете відправитися в ті місця, які викликають у вас позитивні емоції. Буде ще краще, якщо ви зробите цей Новий рік пам"ятним, щоб святкування на самоті і далі не асоціювалося з нудьгою і зневірою.

Сплануйте новорічний стіл

Незалежно від того, що ви любите їсти, продумати святковий новорічний стіл ніколи не завадить. Якщо ви любите ігристі вина, не відмовляйте собі в задоволенні. Відкрити пляшку просто: охолодіть напій до шести-восьми градусів, потім зафіксуйте її на твердій поверхні (можна прикласти до нижньої частини живота), розкрутіть дріт і, притримуючи пробку, обертайте пляшку. Якщо пробка не піддається, можна спробувати трохи нагріти верхню частину - так вуглекислий газ злегка її підштовхне. Хороша альтернатива холодним ігристим - пунші і грог, які можна зробити безалкогольними.

Присвятіть час собі

У Новий рік можна спробувати завести відмінну традицію - регулярно піклуватися про себе у всіх сенсах цього слова. У вашому розпорядженні є як мінімум двадцять чотири години, в які можна вмістити все: і хороший сон, і теплу ванну, і йогу, і медитацію. До речі, саме медитативні практики відмінно допомагають душевного спокою, але тут - як і у всіх інших випадках - потрібна регулярність. Спробуйте різні вправи і виберіть ті, що вам підходять, - благо сьогодні не забувати про практики усвідомленості допомагає навіть смартфон.

В іншому ж телефон і інтернет можна поставити на паузу і влаштувати собі Діджитал-детокс. Звичайно, в 2020 році у нас було багато приводів засмучуватися - так нехай погані новини не будуть джерелом смутку хоча б 31 грудня. Дослідження підтверджують, що читання або перегляд сумних новин погано впливає і на фізичний, і на психічне здоров"я. Вимкніть непотрібні повідомлення і поменше заходите в соцмережі, щоб чийсь випадковий пост не став для вас джерелом злості або роздратування: вони явно не найкраща компанія в новорічні свята.

Поспілкуйтеся онлайн з близькими людьми, якщо хочете

Так, в Новий рік ви фізично можете бути одні, і для багатьох з нас неможливість зустрічати свято з кимось може стати непростим випробуванням. Рішенням проблеми може бути в реальному часі або простий телефонний дзвінок - подумайте, з ким би ви хотіли поговорити, і домовтеся з цією людиною заздалегідь (у нього або в неї можуть бути свої плани, так що краще не нехтувати попередньої домовленістю). Зателефонуйте рідним, якщо ви підтримуєте спілкування: напередодні Нового року така увага буде дуже до речі.

 

Звичайно, скайп, фейстайм або зум - ті додатки, які усіх нас в році, що минає сильно дістали. В онлайн перемістилися і робочі созвона, і вечірки - але напередодні Нового року вони можуть стати гарною підмогою. Спілкування в зуме не обов"язково має бути звичайним: можна влаштувати тематичний святковий созвона, прямі трансляції готування, читати книги вголос і взагалі робити все, що завгодно. Можна грати в ігри - наприклад, в «Ерудит» або шахи дистанційно з будь-яким суперником. Незайвим буде заздалегідь обговорити зручні для всіх теми для бесіди, з яких, наприклад, можна виключити політику і будь-які інші непрості порядку. Головне - це задоволення і комфорт всіх учасників процесу.

 


← Вернуться обратно