Новости29.12.2020  Прогноз: що буде з пандемією коронавірусу в 2021 році
 
Валерій Ходунов 

Деякі експерти запевняють, що 2021 рік може стати гіршим і принесе ще більше проблем. У матеріалі зібрано прогнози стосовно пандемії наступного року.

Прогноз: що буде з пандемією коронавірусу в 2021 році

 

Мабуть, усі погодяться з твердженням, що 2020 рік був доволі складним. Пандемія коронавірусу значно вплинула на життя людей по всьому світу і забрала більше мільйона життів. Судячи з тенденцій, що наразі існують, можна сказати, що пандемія не має намірів закінчуватися, а зупинити її не так вже і легко. Тому зараз і з"являються як обнадійливі, так і не зовсім прогнози.

"The Huffington post" дав найімовірніші прогнози того, чого варто очікувати від 2021 року і як його зробити більш позитивним і не повторити помилки 2020-го.

До звичного життя ми повернемося не скоро

Навіть, якщо вакцину від коронавірусу буде винайдено, до життя, яким ми його знали до пандемії, повернутися вдатися не відразу.

Так, медичний директор з питань запобігання інфекціям Річард Мартінелло запевняє, що після доступності загальної вакцинації знадобиться ще багато часу для вироблення імунітету.

Річард Мартінелло

Додайте до цього всього ще необхідність отримання імунітету 70% населення, щоб ми могли хоч якось вплинути на розповсюдження COVID-19. А для цього потрібно мільйони доз готової і безпечної вакцини. Крім того, доведеться боротися з противниками вакцинування, діяльність яких може уповільнити процес виходу зепідеміологічної кризи.

Доведеться почекати поки розроблять вакцину для дітей

Перші випробування вакцини для дітей від 12 до 18 років стали проводити лише наприкінці жовтня 2020 року. Жодних досліджень для дітей до 12 років не проводилося.

Доцент епідеміології медичного факультету Пенсильванського університету Майкл Леві каже, що не вдасться перемогти вірус якщо вакцинувати лише ті групи населення, які вважаються рушіями епідемії.

"Нам потрібно з"ясувати, як вакцинувати дітей, тому що я не впевнений, що цей вірус зникне лише шляхом вакцинації дорослих або захисту людей похилого віку та найбільш вразливих осіб", – пояснив Майкл Леві.

Люди почнуть масово розчаровуватися у науці

Пандемія посприяла тому, що величезна кількість людей стала інформована про зміни у науці та медицині. Люди не розуміють усіх процесів, які відбуваються у цих сферах і як результат – розчаровуються медицині.

Це також пов"язано з проблемами, які можуть виникнути при доставленні вакцини. Наприклад, вакцина Pfizer потребує зберігання у замороженому вигляді, а багато людей просто не мають доступу до такої опції.

Важливо пережити виклики зими

Зараз тривають найхолодніші місяці року. У цей час значно важче уникнути випадків захворювання.

На думку Річарда Мартінелло у цей період необхідно переглянути стратегію боротьби з коронавірусом і поліпшити систему охорони здоров"я.

Доведеться продовжити носіння масок

Практика показала, що носіння захисних масок та дотримання фізичної дистанції значно зменшує ризики захворювання на COVID-19.

У 2021 році ніхто не очікує змін щодо цих рекомендацій у сфері охорони здоров"я.

"Окрім сприяння стримуванню розповсюдження коронавірусу, заходи безпеки, такі як носіння масок та фізичне дистанціювання, також, ймовірно, сприяють зменшенню поширення грипу та інших респіраторних вірусів. Думаю, це будуть дуже довгострокові уроки про те, як ми захищаємось від хвороби. Я думаю, що це зміни, які вийдуть далеко за межі часу, коли ми отримаємо ефективну вакцину разом із переходом до більш звичного використання масок у громадських місцях" – заявив Мартінелло.


← Вернуться обратно