Новости28.12.2020  В Україні скасували пільговий тариф на електроенергію

 

В уряді у Києві наголосили, що цей крок дозволить уникнути стрімкого зростання тарифу для населення вже з січня 2021 року.

     В Україні скасували пільговий тариф на електроенергію

В Україні скасували пільговий тариф на електроенергію

Кабінет міністрів України скасував пільговий тариф на електроенергію у 0,9 грн/КВт.год для населення на перші 100 кВт.год та встановив з 1 січня 2021 року фіксовану ціну для побутових споживачів на рівні 1,68 грн/кВт.год. Ці норми діятимуть до 31 березня 2021 року.

Відповідне рішення одноголосно ухвалено на засіданні уряду України у понеділок, 28 грудня, повідомляється на урядовому порталі.

Читайте також: Як хаос на ринку електроенергії в Україні призводить до зростання тарифів

У повідомленні наголошується, що рішення ухвалено "з метою уникнення стрімкого зростання тарифу для населення вже з січня наступного року", адже термін дії чинного механізму процесі функціонування ринку електричної енергії (ПСО) спливає вже 31 грудня 2020 року.

Читайте також: Ринок, який не працює: хто в Україні платитиме за "зелену" енергію?

"У разі неприйняття запропонованих змін ціна на електроенергію для побутових споживачів мала б формуватися на ринкових умовах, що призвело б до різкого, більш ніж в 2,5 рази, зростання тарифу на електричну енергію для населення (до близько 3.30 грн/кВт.год)", - йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що коефіцієнти дво- та тризонного обліку електричної енергії збережено і залишено без змін. Тому у разі встановлення, до прикладу, двозонного обліку електричної енергії, її ціна у нічний час буде на 50 відсотків  меншою.

Нагадаємо, тарифи на електроенергію для населення не переглядалися з березня 2017 року.


← Вернуться обратно