Новости20.11.2020  Необхідна реконструкція: експонати музею Рєпіна під загрозою знищення

 

Через відсутність ремонту та належних умов в Харківському музеї Рєпіна експонати опинились під загрозою знищення.

Необхідна реконструкція: експонати харківського музею під загрозою знищення

 

Будівля, збудована у стилі класицизму, де з 2010 року на правах оренди знаходиться галерея художньо-меморіального музею Рєпіна, потребує реконструкції. Працівники музею повідомляють, що останні роботи з оновлення будівлі проводились понад 10 років тому.

"В 2010 році готували для приміщення художньої галереї 3 поверхи. За браком коштів в експлуатацію довелося здати лише 1 поверх і 2 поверх залишились недобудовані", - розповіла директорка КЗ "Художня меморіальна галерея І. Ю. Рєпіна" Світлана Бучаста.

Наразі у якості виставкового простору використовується напівпідвальне приміщення, в якому реконсрукція зупинилась близько 10 років тому. Через незавершеність ремонтних робіт теплові системи будівлі залишились недобудованими. Тих, радіаторів, які зарах працюють у будівлі недостатньо для підтримки умов належного зберігання експонатів. 

"Зараз найголовніша проблема художньої галереї - це важкопідтримуваний температурний режим в експозіційних залах (норма 18 градусів). Для зберігання живопису важливо зберігати температурний режим, тому, рано чи пізно, живопис може почати псуватися" - зазначила завідувачка галереї Юлія Поманицька.

Також реконструкції потребує і меморіальний будинок-музей Рєпіна, у якому розміщені унікальні експонати - так звані ікони Рєпіна. Незважаючи на те, що садибу оновили в 2017 році, вона досі потребує уваги реконструкторів.

Для проведення ремонтних робіт у будівлі- музеї необхідні кошти та перебазування експонатів до галереї, у якій наразі відсутні нормальні умови для збереження картин. 

За словами співробітників музею у разі проведення необхідних ремонтних робіт художня галерея мала б всі шанси стати сучасним виставковим простором. Однак це наразі неможливо, бо брак коштів та перебування закладу у державній власності не дає змогу фінансувати музей з обласного бюджету та міжнародних грантів. Тому, як запевняють працівники галереї, передача закладу у комунальну власність може допомогти його розвитку.


← Вернуться обратно