Новости18.11.2020  У Харкові поховали вбитого режисера Леоніда Садовського

 

Сьогодні в Харкові поховали відомого харків"янина Леоніда Садовського - заслуженого діяча мистецтв України, режисера, професора. Цієї суботи викладача по-звірячому вбили неподалік від його власної домівки.

У Харкові поховали вбитого режисера Леоніда Садовського

 

71-річний Садовський був доцентом Харківського національного університету мистецтв ім. Котляревського. Він очолював кафедру майстерності актора і був художнім керівником театру "Майстерня 55".

Минулої суботи, 14 листопада, на Леоніда Садовського напали, коли він повертався ввечері додому. Професор отримав тяжкі тілесні ушкодження. З величезними зусиллями він дістався до своєї квартири. Через два дні помер у лікарні від отриманих травм.

Сьогодні режисера було поховано на 13-му міському цвинтарі.

Мережа переповнена скорботними коментарями учнів професора. Серед них він мав репутацію місцевого rock star. Одну з його останніх постановок – "Ісус Христос – суперзірка" – встигли представити в Харкові.

Розповідаємо, що відомо про життя і трагічну смерть Леоніда Садовського.

Вбивство Леоніда Садовського – що відомо

Напад на Леоніда Садовського сталося в суботу, 14 листопада. Чоловік повертався додому. Раптом на нього напав невідомий.

 Потерпілому нанесли кілька сильних ударів.

На деякий час Садовський знепритомнів. Прийшовши до тями, він ледве дістався дому. Його дружина викликала “швидку”.

Жертву нападу госпіта.лізували до харківської лікарні швидкої медичної допомоги. У поліцію про те, що трапилося, повідомили медики, які надавали першу допомогу професорові.

Леонід Садовський провів у лікарні дві доби. Студенти і колеги професора повідомляли, що йому була зроблена операція, після чого він був поміщений в реанімацію у важкому стані. На його лікування збирали гроші в соцмережах, але врятувати викладача на вдалося.

Повідомлення про смерть з"явилося ввечері понеділка, 16 листопада.

Відкрито кримінальне впровадження з попередньою кваліфікацією за ч.1 ст. 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження). Санкція передбачає від 5 до 8 років в"язниці.

Про затримання підозрюваних не повідомляється.

 

Біографія і творчий шлях Леоніда Садовського

Леонід Вікторович Садовський  був родом з Донецької області.  Здобув освіту в Харківському національному університеті мистецтв ім. І. П. Котляревського, де через багато років став викладачем. Садовський був одним з найвідоміших професорів навчального закладу, йому він віддав понад 30 років життя.

Садовський  - заслужений діяч мистецтв України. Його останні посади – завідувач кафедри режисури драматичного театру, художній керівник театру "Майстерня 55".

За роки праці Садовський ставив найрізноманітніші постановки, у тому числі за мотивами творів Тараса Шевченка, Квітки-Основ"яненка, Довженка, Винниченка, Чехова, Достоєвського, Мольєра, Беккета.

Співчуття родині професора висловив викладацький колектив Харківського національного університету мистецтв ім. Котляревського.


← Вернуться обратно