Новости16.10.2020  Світ пережив найтепліший вересень за 140 років

 

Вчені все частіше говорять про температурні рекорди, якими дивує погода останнім часом

 

 

Вересень, який минув, не був виключенням, і став найтеплішим за останні 140 років. Про це повідомляє сайт agronews.ua, посилаючись на повідомлення washingtonpost.

До таких висновків дійшли одразу три різних світових авторитетних агентства, що займаються вивченням клімату і змін температур. За словами фахівців, такий черговий температурний рекорд був спричинений глобальним потеплінням, до якого у свою чергу призвів підвищений рівень парникових газів.

Отже, як передає Національне управління з питань океану та атмосфери США, синоптики у вересні фіксували, що середня температура була на 0,97 градуса за Цельсієм вищою за ту, яка була встановлена у 20-му столітті.

Цей вересень побив рекорди попередніх 2015-го та 2016-го років. Тоді було тепліше приблизно на 0,02 градуса за середню температуру.

Зазначимо, що перший місяць осені став відчутно теплішати з 2005-го року. І з кожним роком середня температура поступово зростала. Особливо це стало помітним за останні сім років.

Також науковцям вдалося дослідити, де саме на Землі потепління найбільш активувалося. Так, в Європі, Азії та Мексиканській затоці минула зима стала більш схожою на осінь. У цих районах аномально теплі зими потроху вже стають нормою.

В Україні осінь теж б’є свої температурні рекорди. Так, нещодавно вітчизняні синоптики зафіксували найтеплішу жовтневу ніч у Києві за довгий період спостережень за погодою. Ніч проти 9 жовтня була найтеплішою за останні майже 150 років. Тоді ртутний стовпчик на термометрі не знизився нижче відмітки +13,4. І ця ніч виявилася третьою поспіль, яка дивувала відсутністю осіннього холоду.

Подібна ніч у жовтні в столиці спостерігалася аж у 1889 році. Тоді була температура  +13,3 градусів за Цельсієм.


← Вернуться обратно