Новости15.10.2020  Пенсійна реформа: яке майбутнє очікує на пенсіонерів?

Дар´я Левченко  

Чому солідарна пенсійна система віджила себе та які є альтернативи - розповіли представники Пенсійного фонду України в Харківській області.

Пенсійна реформа: яке майбутнє очікує на пенсіонерів?

 

Пенсійна реформа розпочалася ще у 1998 році. 2003 року прийняли Закон про державне пенсійне страхування та недержавне пенсійне забезпечення, в якому сформувалися три системи: солідарна, накопичувальна та недержавне пенсійне забезпечення. Теоретично пенсійна система в Україні є трирівневою. Насправді ж, на сьогодні основною залишається солідарна. Вона передбачена Законом про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, який набрав чинності з 1 січня 2004 року й працює досі.

«Наразі реалізована солідарна система пенсійного страхування. Громадяни, які працюють, сплачують гроші до Єдиного соціального внеску, для того щоб виплачувати пенсію вже наявним пенсіонерам», - говорить заступниця начальника Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області Тетяна Піпченко.

«Солідарна система вже себе віджила. Тому потрібно активно працювати та впроваджувати накопичувальну систему. Передбачається, що 10 працюючих повинні відраховувати пенсію для 9 пенсіонерів. Але, на жаль, зараз у нас навпаки – 10 пенсіонерів та 9 працюючих. Тому солідарна система не витримує», - стверджує експертка.

Накопичувальну систему загальнообов’язкового пенсійного страхування (другий рівень), що мала запрацювати ще 2007-го, досі не запроваджено, хоча такі наміри лунали мало не щороку, а востаннє завдання ввести її з 1 січня 2019-го було закріплене в законі, ухваленому Верховною Радою в жовтні 2017-го (пенсійна реформа Гройсмана).

«Накопичувальна система – це майбутнє. Вона передбачає відкриття особових рахунків кожному громадянину, на які вони відраховують визначений законодавством відсоток від своєї заробітної плати», - пояснює Тетяна Піпченко.


← Вернуться обратно