Новости14.09.2020  Кінокласика, яка б не отримала «Оскар» сьогодні

 Ігор Рожок  

Нещодавно американська кіноакадемія змінила критерії для фільмів у номінації “Найкращий фільм”. Відтепер картина має враховувати нові стандарти, зокрема етнічні, расові, гендерні та інклюзивні. Згадаймо старі фільми, що вже вигравали «Оскар», але тепер не проходять за новими критеріями.

Кінокласика, яка б не отримала «Оскар» сьогодні

 

Критерії

Із 2025 року, аби потрапити до номінації “Найкращий фільм”, картина має відповідати двом із чотирьох наведених нижче критеріїв:

  • сюжет та актори: одну головну роль або одну роль другого плану у фільмі має грати представник нацменшин;
  • не менш ніж 30% акторського складу повинні бути представлені жінками, етнічними меншинами, членами ЛГБТ або людьми з інвалідністю;
  • основна тема картини має торкатися проблем меншин;
  • серед стажерів, дистриб"юторів, керівників рекламної кампанії мають  бути представники інших етнічних груп, жінок та членів ЛГБТ.

Хрещений батько

Классика кіно про мафію, знята Френсісом Копполою, отримала свою статуетку у 1973 році. 30 % гомосексуалістів або представників нацменшин серед акторського складу або режисерів не помічено. На головних ролях також тільки білі чоловіки. Крім того, у фільмі всього лише 14%  жіночого складу (4 ролі з 27).

Кадр з "Хрещеного батька"

Мовчання ягнят

Цей фільм проходить за першим критерієм. Одну із провідних ролей у ньому грає чорношкірий актор Френк Фейсон. Проте фільм трохи не дотягує за другим критерієм. Лише 25% від акторського складу — жінки або представники нацменшин (17 із 68).

Кадр з "Мовчання ягнят"

Список Шиндлера

Історична драма Стівена Спілберга отримала «Оскар» у 1994 році. Фільм, який ставить собі за мету показати всі жахи дискримінації за національною ознакою, нові “антирасистські” критерії не проходить. Національних меншин у ньому немає, а жінки становлять лише 28% (40 із 141) від усього акторського складу. Хоч Бен Кінгслі, актор, який грає одну із головних ролей, має індійське походження, проте це дотримання лише одного критерію.

Підписуйтесь на наш Facebook.

Кадр зі "Списку Шиндлера"

Хоробре сердце

Мабуть, найменш “різноманітний фільм” із нашої підбірки. Він отримав «Оскар» у 1995 році. Нацменшин на головних ролях немає (що і не дивно, як для фільму про Середньовіччя) , а жінки становлять лише 9,4% (7 із 74) з усіх акторів. Крім того, сьогодні фільму завадила б репутація режиссера та головного актора Мела Гібсона, якого часто звинувачують у нетолерантних висловах.

Кадр з "Хороброго сердця"

Титанік

Імовірно, через історичний контекст серед акторів цього фільму немає жодного представника нацменшин. Проте золоту статуетку він отримав 1998 року. Жінки становлять тільки 20% від акторського складу (34 із 165).

Кадр з "Титаніку"

← Вернуться обратно