Новости10.07.2020  Комуналка» та карантин: як споживачі платили за послуги ЖКГ»

Як українці сплачували «комуналку» в період карантину та чи можна втратити житло через непогашені заборгованості.

«Комуналка» та карантин: як споживачі платили за послуги ЖКГ»

 

За даними Держстату, наприкінці березня загальна заборгованість населення зі сплати житлово-комунальних послуг сягнула рекордної позначки в 66 млрд грн. Найбільше — 27,3 млрд грн — споживачі винні за постачання та розподіл газу, ще близько 5,7 млрд грн — за електроенергію. Незважаючи на це, уряд увів пом’якшувальні норми для боржників на весь період карантину. Згідно з ними, комунальним підприємствам забороняється вводити будь-які штрафні санкції щодо боржників. Як це вплинуло на обсяги оплати за електроенергію на Харківщині — розповідає начальниця інформаційно-консультативного центру обслуговування споживачів ПрАТ «Харківенергозбут» Юлія Макєєва. «З дня впровадження карантину оплата за електроенергію загалом впала майже на 15 %, - зазначила вона. -  Гірше всього люди оплачували послуги у квітні. При цьому на 13 % обсяг заборгованостей менше в області, ніж у місті Харкові».

 

Чи можна втрати житло через непогашені заборгованості?

Сергій Чирик, заступник начальника відділу Харківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, зазначає, що в Законі України "Про виконавче провадження" є обмеження: квартиру можна забрати і продати на аукціоні тільки у двох випадках.

 

Перший – якщо у боржника є інше житло. Другий – якщо сума боргу перевищує 20 мінімальних зарплат, а це понад 94 тис грн.

 

Пан Сергій розповідає: 

 

“У нашій практиці таких випадків не було. Зазвичай, звертаються до виконавчої служби, яка проводить стягнення з пенсії, чи будь-яких інших доходів. Такого, щоб квартиру забрали, а людину виселили - ще не траплялось. Утім, варто пам’ятати, згідно з рішенням уряду, впродовж карантину накладення штрафних санкцій за несплату комуналки заборонено”.


← Вернуться обратно