Новости03.07.2020  Експерти розповіли про реформування "Укрпошти"


30 червня Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував прийняти в другому читанні та в цілому законопроєкт № 2788-д, який дозволить "Укрпошті" надавати обмежені банківські послуги.

 

Експерти розповіли про реформування "Укрпошти"

 

Директор Харківської філії АТ «Укрпошта» розповів, чому вважає реформування пошти корисним, у першу чергу, для населення.

«37% населення не мають доступу до базових банківських послуг, 30% проживають на території, де ці послуги взагалі недоступні. 54% платежів в Україні проходять готівкою, 56% жителів 60+ не мають банківського досвіду. У них немає ні рахунків, ні карток. Вони виключені з тих переваг життя, які дає розвиток наших технологічних революцій. Тому наше реформування допоможе їм швидко та безпечно отримувати послуги», - доводить експерт.

На сьогодні  "Укрпошта" не є фінансовою установою, вона є підприємством зв’язку, юридичною особою, що має право на видання ліцензій. Саме їх вона отримала від Національного банку України.

«Вона вже вибудувала певну систему комунікацій з Національним банком, але відповідно то тих змін, які розпочалися з 1 липня, коли Нацбанк відтепер регулюватиме не тільки банківську сферу. Це буде стосуватися звуження на ринку банкових послуг юридичних осіб. У цій ситуації "Укрпошті" дійсно необхідно буде перебудуватися в певну фінансову установу, трансформуватися», - упевнена заслужений економіст України Наталія Внукова.

За словами професорки, "Укрпошта" має два шляхи трансформації:

1. Перетворитися в небанківську установу.

2. Перетворитися в банк.

Національний банк проводить політику збільшення кількості ліцензій на діяльність фінансових установ. "Укрпошта", яка нині вже має певну кількість ліцензій, просто може їх розширити.

«Нацбанк проводить політику в цій справі, було б краще "Укрпошті" скористатися цим і збільшити кількість ліцензій», - вважає  Наталія.

Також "Укрпошта" планує виступити агентом між банком та платником – вона одержує кошти на депозит, а далі розміщує їх у банківській системі.

"Я вважаю, що можна було б покроково розвивати "Укрпошту". Зараз дуже важливо не концентруватися  на тому, що вона може стати банком, варто розглядати й інші сценарії. Наприклад, перетворення пошти у фінансову установу або в агента», - стверджує експерт.

На сьогодні, розповідає директор Харківської філії АТ «Укрпошта» Юрій Савченко, "Укрпошта" продовжує розвивати автоматизацію.

«Ми намагаємося бути у тренді з ринком. Що потрібно ринку, що потрібно нашим клієнтам? Якомога швидше отримати послугу та піти. Цим ми й стараємося займатися».


← Вернуться обратно