Новости01.07.2020  Як з активіста зробити громадського лідера?

 

Представники «Школи громадського лідера» розповіли про підготовку громадських активістів  потенційних кандидатів на керівні посади в органи місцевого самоврядування — до ефективної роботи з цього напрямку.

 

Як з активіста зробити громадського лідера?

 

Основна ціль проєкту – підготовка громадських активістів і створення з них справжніх лідерів, здатних до впровадження змін у країні.

«Постійний пошук нових людей, які будуть змінювати країну, – це абсолютно нормальний процес. Люди повинні з’являтися постійно. Потрібно вливати свіжу кров у колективи. Основна ціль нашого проєкту — допомогти лідерам, що мають амбіції до змін у країні, навчитися переконувати людей не шляхом роздачі гречки, а своєю працею та пропозиціями; допомогти їм бути впізнаваними та збільшити їх вплив у громаді. Саме ці люди, які йдуть з громади до громади, знають наявні проблеми та шляхи їхнього вирішення»,  розповів Олександр Чумак.

Проєкт «Школи громадського лідера» складається з двох великих блоків: теоретична частина (8 модулів на 56 годин) та  власне розробка проєкту. До теоретичної частини, наприклад,  входять ораторське мистецтво, бюджетний аналіз, проєктний менеджмент, адвокація.  А вже під час розробки проєкту викладачі допомагають створити його максимально правильно. Усього у проєкті брали участь 25 постійних учасників, серед них 12 чоловіків та 13 жінок. Наймолодшому учаснику 21 рік, найстаршому  53. Зрозуміло, що не всі по завершенню захищають свої проєкти. Приблизно 50-60% людей справляються з цим завданням.

«Ми вважаємо, що проєкти, які реалізують громадські представники й активісти, є замінниками тієї гречки, яку використовують усі політики. Реалізовуючи проєкт, громадський діяч долучає членів громад до вирішення наявних проблем і таким чином люди, які співпрацюють з цим проєктом, налагоджують зв’язки між собою та спостерігають за людьми, які змінюють цю громаду найкраще»,  розповідає керівник проєкту Олександр Чумак.

Представниками було розроблено 8 проєктів, 3 з них отримали фінансування на загальну суму 2 млн грн. Вони вже у стадії реалізації. Ці проєкти, за словами спікера, саме вирішують проблеми громади та мають культурний вектор.

Крім того, кандидат політологічних наук кафедри політології ХНУ ім. В.Н. Каразіна Юлія Біденко вважає активістів рушійною силою розвитку ОТГ.

«Коли будівля просто стоїть, вона знаходиться на балансі ради. У ній нічого не відбувається, проте вона потребує коштів на утримання. Коли там з’являються активісти, які влаштовують життя, для громади цінність таких будівель зростає»,  упевнена Юлія.

Наприклад, за словами Олександра Чумака, одні харківські підприємці вирішили провести на території Олексіївської ОТГ фестиваль.

«Вони взяли занедбані хати й вже третій рік проводять на цій території фестиваль «Коло лісу». Їх підтримує ОТГ, вони поставили собі за мету зробити фестиваль щорічним, міжнародним»,  говорить керівник «Школи громадського лідера».

За словами бізнес-тренера Дмитра Ляховецького, найближчих виборах станеться зміна керівників місцевого самоврядування. Не сумнівається він і в можливостях своїх учнів.

«Обличчя зміняться у будь-якому випадку, по-іншому бути не може. Настільки палають очі у наших учасників, настільки в них є бажання, вони готові діяти, це відчувалося в кожному. Деякі проєкти вже отримали фінансування і діятимуть. Тому за наших я спокійний»,  запевняє спікер.


← Вернуться обратно