Новости01.07.2020  Права людини в Україні: статистика за 2019 рік


У Харківському прес-клубі представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини доповіли про стан дотримання та захисту прав і свобод людини в Україні.

Права людини в Україні: статистика за 2019 рік

 

У Харкові представники Уповноваженого з прав людини представили щорічну доповідь “Про стан дотримання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні”. Доповідь охоплює період за 2019 рік. У ній надається загальна оцінка державній політиці у сфері прав людини, зокрема із забезпечення в Україні права на соціальний захист, охорону здоров"я, працю, освіту та культуру. 

Доповідаючи в Харкові, регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Олександр Міненков зазначив, що за минулий рік до омбудсмена надійшло понад 47 тисяч звернень громадян, з яких 63% стосувалися порушення громадянських прав, а 24% – соціальних та економічних питань. Крім того, відповідні порушення було також встановлено і за результатами проведених 2,3 тисяч моніторингових візитів і перевірок.

Значна кількість звернень стосувалась порушень у соціальній сфері. О. Міненков зазначив: “Щодо соціальних прав громадян надійшло 3246 повідомлень. У більшості з них йшлося про порушення прав на пенсійне забезпечення. Решта стосувалася права на отримання пільг. Під час моніторингу та при розгляді звернень було виявлено як індивідуальне, так і системне порушення прав і свобод людини та громадянина. Усунення значної частини з них потребує змін у законодавстві”.

За оцінками експертів, така ситуація доводить, що суспільна криза пришвидшеними темпами сягає свого піку, а новий виклик – подолання пандемії коронавірусної інфекції та її наслідків – може ще більше її загострити.

Порушення прав дітей виділили окремим пунктом. У минулому році зафіксовували 1006 повідомлень з цієї теми. 

“Більшість цих повідомлень стосувалася забезпечення права на піклування та турботу батьків. Основними проблемами виявились: відсутність контролю з боку органів опіки та піклування про умовами утримання та розвитку дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які виїхали на навчання за кордон”, – підкреслив О. Міненков.

За результатами моніторингу уряд ухвалив Постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання обліку громадян України, які проживають за межами України» від 29 січня 2020 р. № 85. Нею передбачено, що у разі тимчасового виїзду дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, за межі України строком більше, ніж на 90 днів, законні представники дитини зобов’язані повідомити про це службу у справах дітей та поставити дитину на консульський облік.

Наприкінці зустрічі регіональні представники Уповноваженого ВРУ з прав людини в Харківській області надали рекомендації органам державної влади, місцевого самоврядування та іншим суб’єктам щодо усунення порушень та недопущення їх у подальшому.


← Вернуться обратно