Новости31.05.2020  Світова й українська економіка: стан та очікування


Журналісти "Харківського прес-клубу" поговорили з фінансистом та інвестором Еріком Найманом про майбутнє української та міжнародної економіки.

Світова й українська економіка: стан та очікування

 

Нинішню економічну кризу економіст Ерік Найман передбачав ще наприкінці десятих років, тож коронавірус для нього є лише формальною причиною цього об"єктивного процесу. Проте, на його думку, колапс мав би початися ще 2018-го. "У акціонерних компаніях почали зменшуватися доходи, падіння було в будівництві та продажах автомобілів... Усюди був спад продажів", - зазначає пан Найман, пояснюючи причини свого тодішнього занепокоєння.

Утім, сьогоднішню економічну кризу він уважає корисною. Вона має створити конкурентність на ринку праці та виведе з гри некваліфікованих підприємців. Більше того, зросте попит на деякі сфери, зокрема на галузь цифрових комунікацій, стрімінг та кіберспорт.

найбільше криза, на думку експерта, вдарить по кафе та ресторанах, а також по бізнесу. Проте це не викличе "обнулення" економіки. Єдине, що чекаєна людей, так це зменшення обсягу ліберальних свобод, передусім права вільно пересуватися світом.

Якщо вже говорити про Україну, то, на думку Еріка Наймана, на нас може очікувати доля бананової республіки. Адже в ситуації, коли інвестиційний клімат різко знижується, у державі посилюється роль олігархів. Тож бізнесу доведеться поступово оптимізувати видатки, сподіваючись пережити складні часи. І якщо йому вдасться вижити, то на Україну чекає економічний підйом.

Чекати на зростання, за прогнозами Еріка Наймана, доведеться приблизно до кінця осені або навіть до початку наступного року. Найбільш перспективними галузями на той час можуть стати сектори товарів першої необхідності та харчування, забезпечення комунальних потреб (енергетика, водозабезпечення тощо), логістика і коммунікації. 


← Вернуться обратно