Новости21.05.2020  Культура на карантині: Харківський театр для дітей і юнацтва


Найстаршому дитячому театру в Україні - Харківському - виповнилося 100 років. Цей ювілей припав на складний період пандемії. Тож як карантиниться нашому театру для дітей і юнацтва?

Культура на карантині: Харківський театр для дітей і юнацтва

 

У прес-клубі про карантинні будні ТЮГ-у розповіла його директорка Тетяна Цвілая.

Театрали пояснюють так: звичайно, що ювілей святкують. І не самі, а разом із львівськими колегами. Справа в тому, що з початком Другої світової війни театр евакуювали, але після закінчення бойових дій повернути його вирішили до Львова. І довгоочікуваний переїзд додому, в Харків, відбувся аж у 1960-му році. 

"Наразі доводиться працювати в онлайн-режимі. Дуже б хотілося повернутися до звичного режиму, побачити глядачів. Поки проводимо репетиції онлайн, щоб хоча б не забути одне одного”, - пояснює Тетяна Цвілая.

Проте в такому режимі доводиться й проводити вистави. Зараз, наприклад, театр готує окрему програму до Дня захисту дітей. Сама Тетяна Цвілая поки що не хоче розповідати про це, бо програма буде своєрідним подарунком улюбленим глядачам.

Але запевняє, що немає жодних масових звільнень або чогось подібного. За словами самої Тетяни, вона “прийшла сюди не для того, аби все зруйнувати і спаплюжити”. На її думку, театр має стати сучасним театром, і для цього  ТЮГ має величезний потенціал.

 ← Вернуться обратно