Новости08.04.2020  Неймовірні пригоди 25 Української антарктичної експедиції

 

1


Історія ротації 25 УАЕ нагадує справжній блокбастер, настільки дорога експедиції  до Української антарктичної станції «Академік Вернадський» виявилась складною і довгою. Причиною всього, звичайно ж, всесвітня біда – пандемія корона вірусу.

Нагадаю, що через карантин 25-ій експедиції не вдалося з першого разу дістатися Латинської Америки. Після кількаденного перебування в Стамбулі, вона була змушена повернутися до Києва.

Друга спроба виявилася більш вдалою:  Україні вдалося доправити в Чилі учасників 25-ї Української антарктичної експедиції, які мають змінити на станції «Академік Вернадський» своїх колег. Команда полярників з 30 березня 2020 року уже перебуває в місті Пунта-Аренас на березі Магелланової протоки. Тепер члени експедиції будуть на обсервації відповідно до обмежень, які діють у Чилі, після чого зможуть продовжити шлях до Антарктиди кораблем.

Керівник Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий повідомив, що на 25-ту УАЕ  на станції вже дуже чекають колеги з 24-ї антарктичної експедиції. Всі сподіваються на успішну перезмінку. У Антарктиці цей рік видався аномально теплим, тож акваторія станції буде вільною від криги впродовж усього квітня. Тоді, як зазвичай станція закривається кригою вже після першої декади квітня.

Євген Дикий також відзначив скоординовану роботу багатьох людей та відомств: Міністерства освіти і науки України, Міністерства закордонних справ України, Державної прикордонної служби, Національної поліції, українських диппредставництв у Туреччині, Катарі, Перу, Бразилії та Чилі, а також української рибальської компанії «Інтерпромфлот». Тільки завдяки такій співпраці відправка 25-ї УАЕ в умовах пандемії COVID-19  стала можливою.

Особливу подяку керівник НАНЦ висловив  МЗС та українським дипломатам. Саме українська дипломатія супроводжувала експедицію  на всьому шляху перельоту  і змогла зробити те, що здавалось абсолютно неможливим – забезпечити дозволи на транзит всіх країн, закритих для приїзду іноземців, дозволи на вильоти та посадки літаків попри закриті повітряні зони і навіть дозвіл влади Чилі на перебування експедиції в країні, незважаючи навіть на  надзвичайний стан та комендантську годину, запроваджені в країні.

Тож далі буде. Чекаємо на нові репортажі вже з Антарктиди!

 

Павло Крохмаль

Школа журналістики Харківського прес-клубу

 

 

 


← Вернуться обратно