Новости25.03.2020  25 українська антарктична експедиція через коронавірус не дісталася Антарктиди, повернулася в Україну та готується до ротації


1 


Чергова антарктична експедиція повинна була змінити колег з  24-ої УАЕ, які зараз працюють на українській антарктичній станції «Академік Вернадський» вже майже рік.

Учасників 25-ої УАЕ відібрано на відкритому конкурсі, який Національний антарктичний науковий центр провів уже вдруге. Команда експедиції спробувала подолати довгий шлях до льодового континенту раніше визначеного терміну, однак карантинні обмеження зробили це неможливим.

Жорсткі карантинні заходи зупинили 25-ту УАЕ уже в Стамбулі. До того ж  карантин було запроваджено у Чилі та майже всіх країнах Південної Америки. Тож  експедиція після трьох днів перебування в Стамбулі зрештою 20 березня змушена була повернутися до Києва .

Під час поїздки команда була максимально захищена від коронавірусу – всіх забезпечили  респіраторами, окулярами та антисептиками.

Всі учасники експедиції добровільно поїхали на тимчасову обсервацію і цього  тижня їм буде зроблено лабораторний тест наявність коронавірусу.

При цьому всі вони зараз почуваються добре і готуються до другої спроби ротації.

За словами очільника НАНЦ МОН Євгена Дикого, міністерство та Національний антарктичний науковий центр у співпраці з МЗС України та постійним представництвом України у Республіці Чилі шукають шляхи, щоб доправити експедицію на станцію «Академік Вернадський».

«Природні умови Антарктики дозволяють робити ротацію лише два рази на рік. Якщо нам не вдасться зробити її у квітні, то наступний термін буде тільки у грудні, В цьому випадку 24-й УАЕ доведеться попрацювати ще півроку»- зазначив Євген Дикий.

 Богдан Білокінь

Школа журналістики Харківського прес-клубу

 

 

 


← Вернуться обратно