Новости23.03.2020  "Швидка" не тестує на коронавірус, дзвоніть на "гарячі лінії!" - МОЗ


Експрес-тести при підозрі на коронавірус COVID-19 будуть проводити  тільки лікарі певних визначених закладів охорони здоров’я, наголошує МОЗ України. Інформацію можна отримати за телефонами "гарячих ліній".

"Швидка" не тестує на коронавірус, дзвоніть на "гарячі лінії!" - МОЗ

 

У випадку, якщо у вас є ознаки гострого респіраторного захворювання  – телефонуйте до свого сімейного лікаря.  Екстрена медична допомога виїжджає тільки на ургентні випадки. Медичні працівники екстреної допомоги НЕ будуть проводити тести на COVID-19, заявляють у міністерстві охорони здоров"я.

Експрес-тести будуть використовуватися лікарями закладів охорони здоров"я для так званого «санітарного сортування», пояснюють у МОЗ. Це означає, що медики мають зробити два тести: тест на грип і експрес-тест на коронавірус.

Така процедура потрібна, щоб вирішити, який алгоритм дій застосовувати далі. Якщо тест на грип позитивний, лікарі вживають відповідних заходів. Якщо експрес-тест підтверджує коронавірус, лікарі мають узяти додатковий зразок для його підтвердження в лабораторії за допомогою тесту на ПЛР. Після цього можна говорити про підтверджений випадок захворювання та вживати необхідні протиепідемічні заходи.

Всю інформацію можна отримати за телефонами "гарячих ліній" в кожному регіоні України:

Нагадаємо, що Харківщина стала одним з "лідерів" за кількістю порушень карантину.← Вернуться обратно