Новости23.03.2020  Зміни зі сплати податків та пільги під час карантину для малого, середнього бізнесу та громадян

 

1

 

 

 Карантинні заходи, зумовлені пандемією коронавірусу, вплинули на життя мільйонів громадян в усьому світі і , звичайно ж, в Україні. Не оминули проблеми також і бізнес. Нищівних збитків зазнають як великі компанії так і малий та середній бізнес.      

Позитивним моментом тому  є те, що український парламент вирішив пом’якшити удар пандемії по українській економіці. Тож які кроки в цьому напрямі робить держава?

Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №3220, яким внесла зміни до Податкового кодексу України та низки інших законодавчих документів у частині сплати податків у період дії карантинних заходів . Ось ці нововведення:

-  Звільняються від сплати ЄСВ всі фізичні особи-підприємці та ті, хто займається незалежною професійною діяльністю. На 3 місяці буде відтерміновано обов’язкове введення реєстраторів розрахункових операцій (РРО) для всіх категорій підприємців, що працюють за спрощеною системою.

-  Не застосовуються штрафні санкції за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня по 30 квітня 2020 року. Йдеться про тимчасове скасування штрафів та пені за несвоєчасну або неповну сплату єдиного внеску (ЄСВ) та несвоєчасне подання звітності з ЄСВ. Водночас закон передбачає, що ця норма не буде стосуватися порушень із сплати податку на додану вартість (ПДВ), акцизів та ренти.

- Плата за землю у період із 1 березня року по 30 квітня 2020 року не буде нараховуватися та сплачуватися. На цей час буде скасовано податок на комерційну нерухомість та землю.

-  Об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з 1 березня по 30 квітня 2020 року.

-  Закон встановлює мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок з 18 березня по 30 квітня 2020року.

            Крім того, закон встановлює низку пільг для громадян. Зокрема, їх не будуть штрафувати на нараховувати пеню за прострочення виплат за споживчими кредитами в період з 1 березня по 30 квітня. Також держава має встановити механізм допомоги громадянам, які через коронавірус перебувають на самоізоляції.

Проте у прийнятому парламентом документі пункт про допомогу громадянам, які тимчасово залишились без роботи, не дає відповіді, як це буде реалізовуватися. Чи візьме держава на себе частину затрат на оплату вимушених відпусток цій категорії штатних працівників. Можна було б також надати їм можливість відстрочки комунальних платежів.

Важливою також є тема підтримки вітчизняного бізнесу. Адже низка європейських країн уже заявила про виділення державної допомоги своїм бізнесам.

На жаль Україна і до пандемії мала кризу податкових надходжень і дефіцит бюджету. Але, незважаючи на це, нам теж слід думати про збереження як економічного, так і людського, кадрового, потенціалу.

Інга Столяренко-Зорич

Школа журналістики Харківського прес-клубу

 

 

 


← Вернуться обратно