Новости23.03.2020  Нью-Йорк на порозі пандемії

 

 Нью-Йорк – гігантський мегаполіс, місто, яке ніколи не спить, завмерло в очікуванні пандемії.

 

1

 

США вже  увійшли до п"ятірки країн за кількістю випадків зараження COVID-19, випередивши Іран. В Нью-Йорку захворіло вже понад 5 тисяч осіб, що становить третину від усіх випадків хвороби коронавірусом в Штатах.

З 21 березня США і Канада закрили кордон для всіх, хто здійснює "неважливі" міждержавні подорожі.

Автобуси і поїзди в метро (найбільшому в світі метрополітені - Subway) курсують практично без пасажирів. Всі ресторани, нічні клуби, бари і кафе закриті. Сотні тисяч людей втратили роботу. Заборонено знаходитися в приміщенні ресторанів, їжу можна купувати тільки з собою (to go).

У перші дні карантину спостерігався панічний шопінг,  якийсь час полиці супермаркетів були досить порожніми. Найдефіцитнішими товарами стали санітайзери, антибактеріальне мило, медичні маски, туалетний папір. Зараз панічний попит вже задоволено і ситуація стабілізувалася. Думаю, тут все відбувається все приблизно так , як і в інших країнах, де оголошено карантинні заходи.

Багато банків і державних організацій не працюють.

Знамениту Wall Street, яка вважається історичним центром фінансового району Нью-Йорка та символізує весь фондовий ринок США , закрито на 30 днів.

Вчора з 11:40 (за місцевим часом) всі знаходилися вдома, оскільки вертольотами проводилися профілактично- очисні роботи – розпилювалися речовини, які протидіють вірусам. Що це за речовини не знаю, але сподіваюсь, що вони шкідливі лише вірусам. Думаю, сьогодні дізнаємось подробиці.

 

 

Ксенія Франко-Прієго

позаштатний кореспондент журналу "Губернія"

у Нью-Йорку


← Вернуться обратно