Новости13.02.2020  Дві платіжки однієї системи: як тепер громадянам сплачувати за газ

 

1

Транспортування газу – одна з найактуальніших проблем в Україні сьогодні. Спікери: Наталя Дубіна - начальниця відділу з продажів АТ "Харківгаз" та Ольга Клименко – начальниця управління зовнішніх комунікацій АТ «Харківгаз» відповіли на хвилюючі суспільство запитання та пояснили всі особливості нової системи.

«Є компанія постачальника газу, а  є компанія, яка надає послуги розподілу природного газу, і у зв’язку зі зміною методології було прийнято рішення на законодавчому рівні про те, що послуги з постачання та транспортування газу зазначено у різних квитанціях», - пояснюють представники АТ «Харківгаз»

Сплата за транспортування газу торкнеться кожного без виключення. Якщо ви, наприклад, не проживаєте в будинку, під’єднаному до газової мережі або проживаєте, але не користуєтеся газом, платіжки вам все одно надходитимуть. Це пояснюється вашою цілодобовою, безпечною можливістю в будь-який час включити обладнання і користуватися газом.

Якщо ж свого часу ви самостійно купляли і встановлювали обладнання та труби, які "Харківгаз" взяли на баланс, розраховувати на знижену або повністю відсутню вартість транспортування не варто.

«Кожен шматочок газопроводу це всього лиш невеликий елемент  системи, щоб цей газопровід функціонував, його потрібно обслуговувати, це плата за обслуговування. Якщо люди хотіли б не сплачувати за транспортування, вони повинні були самі отримувати ліцензію оператора ГРМ, набирати на роботу персонал, який буде цю частину обслуговувати», - говорить Ольга Клименко.

Сплачувати потрібно до 20 числа місяці, в якому була надана послуга. Якщо рахунок не оплачений, буде нараховуватися пеня. Але через те, що січень – перехідний місяць, всі штрафні санкції за цей місяць скасовані.

В січні деякі платіжки прийшли з запізненням, а споживачі, які, через певні причини не отримали платіжки, мають можливість роздрукувати платіжку самостійно або у дільниці, де вам  нададуть потрібну допомогу.

«На даний час з усіма банківськими установами, які приймають платежі, ведуться перемовини і укладаються договори про приймання ними платіжних документів і переказ  коштів нам. З Мегабанком ще не підписана угода, але перемовини ведуться. Проте, якщо ви прийдете до будь-якої банківської установи, то з кожної платежі нам надходять»

АТ "Харківгаз" незалежно від пори року надає однакові послуги, які, відповідно, оплачуються однаково. Для тих, хто майже не користується газом і має невеликі рахунки, спікери пропонують сплачувати рахунки одразу за рік, щоб зекономити час, в першу чергу, собі.

Дарья Левченко

Школа журналістики Харківського прес-клубу

 


← Вернуться обратно