Новости13.02.2020  Нова професія – нові можливості

1

Саме такою є основна ідея проєкту з професійного переорієнтування і підвищення кваліфікації під назвою «Нова професія», який було презентовано у Харківському прес-клубі.

Участь у пресконференції взяли : Ірина Фоменко - голова правління ГО “Фонд «Професійний розвиток Харкова»; Володимир Міненко - директор Харківського обласного центру зайнятості; Олег Кулініч - координатор проєкту «Нова професія».
Йшлося про навчання професіям, які мають попит на ринку праці. Проєкт реалізується на території 4-х областей України: Харківській, Полтавській, Донецькій та Луганській.

Спікери також презентували спеціалізовану дистанційну платформу для професійного навчання.

Проект дає можливість опанувати такі спеціальності: Бухгалтер для ФОП, менеджер з персоналу, Офіс-менеджер, SMM-менеджер, WEB-дизайнер, тестувальник програмного забезпечення, Front End Developer, Кухар, Швачка. Фундатори проєкту «Нова професія» наголошують, що навчання сконцентровано на найбільш затребуваних і добре оплачуваних професіях – робітничих та IT.

Проект діє в тісній співпраці з обласними центрами зайнятості. Безробітні можуть пройти навчання абсолютно безкоштовно, при цьому отримувати пенсійний стаж.

До того ж, як повідомив Володимир Міненко, особи, які мають бажання започаткувати власну справу та стати приватними підприємцями, можуть отримати практичну допомогу в консалтинговому центрі служби зайнятості. До консультацій залучаються також фахівці податкової служби.

Отримати нову спеціальність може майже будь-яка повнолітня особа, верхнього вікового цензу в програмі немає. Основна вимога під час відбору кандидатів - це вмотивованість.

«Ми прагнемо допомагати тим, хто найбільше потребує нашої допомоги. Випускники юридичної академії – не наша цільова аудиторія. Особи 45+, щойно звільнені, ті що скоро будуть звільнені, безробітні, внутрішньо переміщенні особи – це ті люди, яким ми найбільше прагнемо допомогти» - зазначила Ірина Фоменко.

Розробники проекту сконцентрували свою увагу на професіях, де людина може працювати віддалено, через інтернет. Адже багато людей вимушені переїздити до великих обласних центрів, а інколи навіть їхати на заробітки за кордон, оскільки знайти роботу в великих містах значно легше, ніж в маленьких містечках і селищах. Для людей з області розробники передбачили можливість навчання онлайн. Студенти можуть спілкуватись з викладачами, слухати лекції, виконувати домашні завдання через інтернет.

З деталями проєкту можна ознайомитися, переглянувши прес-конференцію за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=w2WjwHh2Q_c&t=587s

 

Інга Столяренко

Школа журналістики Харківського прес-клубу


← Вернуться обратно