Новости27.12.2019  Олександр Бакумов зустрівся із харківськими журналістами

 

  

26 грудня в рамках проєкту «Відкриті зустрічі» у Харківському пресклубі відбулася зустріч з народним депутатом України Олександром Бакумовим, обраним по 173-му  ОВО (м. Харків).

1

 

Наразі О.С. Бакумов входить до депутатської фракції політичної партії «Слуга Народу» і єголовою підкомітету з питань протидії злочинності Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності.Також він є автором і співавтором цілої низки законопроектів, два з яких вже стали законами, зокрема, ЗУ «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів» та ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» щодо вдосконалення діяльності Державної прикордонної служби України».

Статистика сайту Верховної Ради України показує, що Олександр Бакумов є одним з найактивніших і найдисциплінованіших нардепів. З початку своєї каденції він не пропустив жодного (!) пленарного засідання парламенту, активно виступає з місця і з трибуни, має на своєму рахунку більше 20 депутатських запитів, більшість з яких стосуються вирішення нагальних проблем виборців його округу.

 

Варто зазначити, що О.С. Бакумов підтримує постійний зв’язок із своїми виборцями і через своїх помічників, і особисто, отож, добре орієнтується не тільки в питаннях законотворчої діяльності, а й у повсякденних проблемах Харкова та харків’ян. Це підтвердила і зустріч, яка пройшла  у Харківському пресклубі за участю журналістів.


На початку зустрічі  О.С. Бакумов поділився особистими враженнями від перших місяців роботи у законодавчому органі і дав оцінку деяким важливим законам, що були ухвалені Верховною Радою впродовж останнього часу. Зокрема, він наголосив на важливості прийняття Виборчого кодексу України з пропозиціями Президента України, а також змін, що стосуються скасування депутатської недоторканності та криміналізації  так званого «кнопкодавства», тобто не персонального голосування народних депутатів. «Це ті законодавчі зміни, яких очікували виборці, - наголосив народний депутат,- і хоч вони не відразу відчують їхній вплив, майбутні вибори вже відбуватимуться зовсім за іншими правилами: без мажоритарної системи та за відкритими списками». 

 

Також Олександр Бакумов  висловив бачення майбутніх місцевих виборів, наголосивши на тому, що вони, скоріше за все,  відбудуться в передбачені законом терміни, тобто  восени. За словами депутата, партія «Слуга народу» братиме активну участь у виборах до Харківської міської ради і розраховує отримати на них більшість мандатів. О. Бакумов також наголосив, що партія братиме участь і у виборах Харківського міського голови й підтримає ту кандидатуру, яка  буде узгоджена на політичному рівні. Сам О.С. Бакумов, до речі, не є членом партії «Слуга народу», що, втім, зовсім не заважає йому ефективно виконувати свої депутатські обов’язки та розробляти важливі законопроекти. Один з таких законопроектів, приміром, стосується відмови від комерційного обліку природного газу за встановленими загальнобудинковими лічильниками газу, що порушує права побутових споживачів газу.

1

Відповідаючи на запитання журналістів, О.С. Бакумом окреслив коло питань, які на його думку, будуть пріоритетними в роботі парламенту у 2020 році. Насамперед, це завершення земельної реформи і відкриття з певними застереженнями ринку землі. Далі – ухвалення законів, які допоможуть наповнити державний бюджет новими надходженнями. Народний депутат виступає за легалізацію грального бізнесу, але, знову ж таки, з великими застереженнями щодо  місць, де можуть працювати гральні заклади. На його думку, це можуть бути п’ятизіркові та чотиризіркові готелі, транзитні зони в аеропортах ще деякі об’єкти. Але повністю забороняти гральний бізнес, як це сьогодні намагаються робити, не доцільно, оскільки він дає значну частину надходжень до бюджету.


Як член Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, О.С. Бакумов  одним із пріоритетних завдань також вважає продовження реформування правоохоронних органів, зокрема, НАБУ, САП, ДБР, Національної поліції тощо. Суттєвого реформування, на думку народного депутата, потребує і судова система, особливо, на місцевому рівні…


У розмові за круглим столом також ішлося про  взаємовідносини між народними депутатами та парламентськими журналістами, дії  яких часто виходять за межі етичних норм. Йшлося, насамперед, про розголошення змісту приватних повідомлень, які окремі журналісти-папараці «виловлюють» на смартфонах народних депутатів.  Коментуючи цю тему, Олександр Бакумов наголосив, що Верховна Рада залишається одним з найвідкритіших законодавчих органів у світі і це, безперечно, іноді породжує різні непорозуміння та гучні конфлікти. Але одна справа коли ці конфлікти стосуються якихось корупційних дій  з боку народних депутатів, а інша – коли йдеться про втручання в особисте життя народних обранців або порушення таємниці  листування. За це журналісти мають також нести відповідальність, і не лише моральну…


Під час зустрічі у Харківському пресклубі редактор  телерадіокампанії «Оріон» Віктор Козоріз презентував народному депутату аналітичний звіт за підсумками реалізації проекту «Свідомий вибір-2019», який містить пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення виборчого законодавства та виборчих процедур, наприклад, використання під час виборів  електронного голосування. О.С. Бакумов пообіцяв уважно ознайомитися з цими пропозиціями та врахувати їх в законопроектній роботі. Також він подякував учасникам зустрічі за конструктивну розмову й пообіцяв регулярно проводити подібні зустрічі, зокрема в Харківському пресклубі.


Харківський пресклуб.

 

 

 

 

 


← Вернуться обратно