Новости24.12.2019  Тенденції ринку праці: досягнення та зміни

 

У Харкові найнижчий рівень безробіття в Україні. Про основні тенденції ринку праці ми поговорили з директором обласного центру зайнятості Володимиром Міненком у Харківському прес-клубі.

1

За даними статистики, у Харківській області зареєстровано найнижчий рівень безробіття в Україні – 5%. Протягом 2019 року до харківського центру зайнятості звернулась 121 тисяча українців, з них було 71 тисяча безробітних. Протягом року вдалось влаштувати на роботу близько 74 тисяч громадян.

 Зниження рівня безробіття експерти пов’язують з масовою трудовою міграцією українців. Все більше співвітчизників їдуть на заробітки за кордон. Тим часом, українські роботодавці починають включатися у боротьбу за  працівників. За інформацією центру зайнятості, найбільш затребуваними професіями традиційно залишаються робітничі. Будівельники, токарі, водії, оператори станків ЧПУ можуть легко знайти роботу з середньою заробітною платою близько 12-15 тисяч гривень.

Хто ж люди які не можуть сьогодні знайти роботу? Експерти відповідають: «Сьогодні в Україні більшість безробітних, це люди, які не хочуть працювати». Звичайно, у Харкові існують перенасичені професії. Наприклад лікарі, відкритих вакансій лікаря у місті Харкові майже немає, проте їх вдосталь у Харківський області. Люди просто не хочуть переїжджати.

Експерти прогнозують продовження стрімкого розвитку IT-сфери. Дехто навіть занепокоєний. Соціологи та аналітики застерігають, з прискоренням науково-технічного поступу можуть зникнути багато звичних професій: бібліотекар, ріелтор, турагент, кухар, водій. Проте, Володимир Міненко, директор обласного центру зайнятості запевняє: «Зникнення цих професій це питання десятирічь. Центр зайнятості завжди ладен запропонувати таким людям курси перекваліфікації».

Втім, сам центр зайнятості не стоїть осторонь від змін. Пан Володимир розповідає: «У недалекому майбутньому центр зайнятості людина буде відвідувати через інтернет. У нас вже функціонує електронна черга».


Харківський прес-клуб.


← Вернуться обратно