Новости20.12.2019  «Станемо багаті тільки разом»

1

 

  Кількадесят представників місцевих ЗМІ зібралися на тренінгу в Харківському прес-клубі, щоб створити спільне гіперлокальне медіа, яке зможе працювати ефективніше за безліч локальних

 

 Початок тренінгу – обговорення нинішнього стану місцевої преси в Харківській області. Виявляється, якщо перефразувати класика: «всі щасливі газети, щасливі по своєму, а всі нещасливі газети нещасливі однаково».

 У кожного медіа, за словами делегатів, є свої чесноти – професійні працівники, досвід роботи, принциповий колектив, навички співпраці з громадою. А от недолік один і спільний – нестача читачів, а значить – нестача коштів.

  Кількість населення в районах постійно зменшується, нові «підписники» народжуються рідко, а старі йдуть з життя. Доходить до того, що виписувати, наприклад, «Коломацький край» на цей рік погодилося всього 800 чоловік. Як вижити за таких умов редакції?

 Проте є вихід – створити спільне гіперлокальне медіа. Ці медіа розказують про те, що відбувається у конкретному мікрорайоні, районі, містечку, селі, а також адресовані його мешканцям: тут можна знайти свіжі новини з життя локальної спільноти, рекламу місцевих продуктів, інтерв’ю із сусідами та важливі оголошення.

Такі медіа можуть бути цікаві не тільки місцевим жителям, але й туристам, що потрапили в незнайому місцину, або людям, які хочуть більше дізнатися про якусь подію буквально з перших вуст. Адже районні журналісти знають рідний край як свої п’ять пальців – хто, де, як, з ким – на всі ці питання вони можуть відповісти значно краще, аніж загальноукраїнські видання.

 Якщо об’єднати одразу кілька таких гіперлокальних медіа в єдину структуру, то можна отримати значне збільшення прибутків – за рахунок нового формату. І, хоча делегатам така ідея здалася незвичною, більшість заявили, що готові об’єднатися, щоб зробити свій журналістський досвід потрібним якомога більшій кількості людей, - а значить і більш високооплачуваним. «Станемо багаті тільки разом» - аргументують медійники необхідність об’єднання після самого тренінгу.

 

Харківський пресклуб.

 

 


← Вернуться обратно