Новости24.12.2019  Скільки коштує новорічний настрій у Харкові?

 

Відсутність снігу перед зимовими святами аж ніяк не лякає мешканців Харкова, адже у цьому році новорічним прикрасам міста може позаздрити навіть столиця. Люди умовно поділилися на дві групи: одні радіють та хизуються яскравими фото у соціальних мережах, інші обурюються через беззмістовні витрати грошей із міського бюджету. Чому? Чи справді новорічний настрій має таку велику ціну? Подивимося на три найдорожчі святкові об’єкти у Харкові.

1

 

Новорічна ялинка

Харківську ялинку можна назвати не тільки головним деревом міста, а й головним деревом усієї України. Її висота складає 40 з половиною метрів. Для порівняння: новорічне дерево на Софійській площі в Києві заввишки 30 метрів. То може у далекому 1934 році помилилися з переносом столиці?

 Харківська красуня складається з металевого каркасу, до якого прикріплюються штучні гілки. І якщо ялинка залишилася з минулого року, то прикрашати дерево та площу навколо потрібно знов. За даними системи «ProZorro» на святкове оформлення Майдану Свободи у цьому році витратили 4 200 000 гривень. Стільки, за інформацією харківського антикорупційного центру, коштує монтаж і обслуговування ялинки та фігур новорічної символіки. 

1

 

Будинок Діда Мороза

Нове житло для казкового персонажу, як кажуть в інтернеті, коштувало казкових грошей. За системою публічних закупівель «ProZorro» тимчасова споруда обійшлася у 6 323 639 гривень. Така сума викликала багато засуджень з боку містян і журналістів. 

Минулого разу будинок купляли 4 роки тому та наголошували, що він прослужить десять років. Що сталося зі старою інсталяцією? Чому цього року її вирішили замінити? Відповіді немає.

Площа нової резиденції Діда Мороза – 170 квадратних метрів. Це приблизно дві трьох-кімнатні квартири. Висота будівлі дорівнює висоті шестиповерхівки. Виходячи з розмірів здається, ніби Дід Мороз переїде туди разом зі всією сім’єю. 

У міській раді планують використовувати будинок протягом десяти-п’ятнадцяти років. Вдасться, чи буде як з минулим? Подивимося далі.

 

Зоряне небо

Рекордсмен за ціною серед новорічних прикрас Харкова – зоряне небо. Інсталяція тягнеться вулицями Сумська та Пушкінська. Зірки та люстри мерехтять сріблом удень та світяться золотом увечері.

І вартість тут вже не просто казкова, а космічна. На обидві вулиці в сумі витратили 35 мільйонів гривень. 17 200 000 грн коштувало прикрасити Пушкінську, 17 800 000 грн пішло на прикраси Сумської. 

1

 

Підрахунки

Якщо підрахувати суми всіх трьох об’єктів, отримаємо 45 523 639 гривень. На ці гроші можна було б купити:

- 48 машин Volkswagen Passat 2019 року або 58 машин швидкої допомоги.

- 90 однокімнатних квартир у Харкові.

- 455 239 солодких подарунків для дітей сиріт.

- 1 686 060 кілограмів гречаної крупи.

- 3 251 688 кілограмів цукру.

- 5 690 454 поїздки на метро по повній вартості.

Чи коштувало воно того, кожен нехай вирішує для себе сам.


Що думають містяни?

Думки щодо новорічних прикрас Харкова розділилися. 

«Гарно, мені дуже все подобається. А гроші… не з наших кишень же брали. Яка різниця?» - каже пересічна харків’янка Інеса. Жінка додає, що люди кожного року бідкаються через суми, які ідуть на святкові прикраси. Але декорації все одно нікуди не зникнуть. Це частина ідентичності міста.

«Усі пхнуться на свята до Києва, а у нас краще!» - тішиться Ліза, студентка першокурсниця. Серед прикрас майбутня юристка виділяє величезну ялинку. Каже, що ніколи в житті таких високих не бачила. «То для однієї людини великі гроші, а для цілого міста нормально.». Ліза коментує, що якщо змогли дозволити собі такі витрати, то в бюджеті гроші є. А це добре.

Анастасія, студентка Академії культури, розмірковує про те, що гроші можна було б витратити по-іншому: «Жили без цього, і далі прожили б. А ось в дитячому будинку кожна дитина мріє отримати подарунок…».

1

Ростислав переїхав у Харків чотири роки тому. Тут він працює маркетологом. Чоловік стверджує, що усі святкові декорації – частина передвиборчої компанії поточного мера міста, Геннадія Кернеса: «Містяни, на жаль, замало цікавляться тим, які гроші йдуть на все це. Вони не розуміють, що цей будиночок Діда Мороза будується за їх же рахунок та із завищеними цінами». Ростислав додає: «Це така своєрідна «гречка» перед виборами, тільки у харківській манері». 

Цьогорічні прикраси зібрали навколо себе як прихильників, так і противників. Але варто пам’ятати – це усього лише електричні вогники. Їх покликання – створити для містян святковий настрій. І з цим завданням вони стовідсотково впоралися.

 

Юлія Якушева,

слухачка Школи практичної журналістики Харківського прес-клубу

 

Автор фото: ihre_angst← Вернуться обратно