Новости02.12.2019  На сесіях Харківської міськради порушують права депутатів

 

Випадок з депутаткою Харківської міської ради Наталкою Коваленко красномовно доводить, що законодавство України, права депутатів порушують на сесіях Харківської міськради. Подробиці повідомила сама депутатка міськради Наталія Коваленко. Вона мала намір  поставити запитання під час розгляду проекту рішення "Про здійснення на території Харкова діяльності пересувних цирків, які використовують тварин". Вів засідання секретар міськради Олександр Новак, міський голова Геннадій Кернес покинув зал відразу після розгляду питання про перейменування проспекту Жукова.

 

1.Депутатка Наталя Коваленко попросила мікрофон під час включення голосування, але

Олександр Новак  на це не відреагував.

 

2.Наталія Коваленко попросила повторно включити голосування і дати мікрофон. У цей момент секретар міськради перейшов до розгляду наступного питання сесійного засідання.

 

3.Наталія Коваленко знову попросила дати їй мікрофон, на що почула відповідь Олександра Новака: «Треба записуватися для виступу у секретаря».

Наталія Коваленко підійшла до трибуни зі словами: "Я буду стояти тут до кінця сесії на знак протесту на дії цієї людини". Олександр Новак заявив, що Коваленко записалася на виступ  "Різне" в кінці сесії.  Наталія Коваленко спростувала слова Новака, сказавши що це не так.

 

Фракція "Самопоміч" в повну складі і позафракційній депутат Ігор Черняк покинули засідання сесії Харківської міськраді.

Порядок діяльності Харківської міської ради визначається Конституцією України, Статутом територіальної громади міста Харкова та Регламентом. Головуючим було порушено вимоги зазначених законодавчих та нормативних актів.

 

Згідно ст.34 Констиитуції України: «Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань».Таким чином, порушено право громадянки України Наталії Коваленко  на свободу слова, вираження своїх поглядів і переконань.

Також секретарем Харківської міськради Олександром Новаком тричі були порушені права Наталії Коваленко як депутата місцевої ради.

Стосовно депутатки Наталії Коваленко порушено Закон України: «Про статус депутатів місцевих рад». Так згідно  cт. 3. цього Закону: « 1. Депутат місцевої ради є повноважним і рівноправним  членом  відповідної    ради  -   представницького    органу   місцевого 

самоврядування».  

 

У свою чергу цей закон базується на  Законі України « Про місцеве самоврядування в Україні» та на Законі «Про службу в органах місцевого самоврядування»  від 02. 10 2017 року. ст. 49 частина 2«Депутат зобов"язаний брати участь у роботі сесій ради, засідань постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано».

 Таким чином, Головуючий (секретар О. Новак) перешкоджав виконанню депутаткою Наталією Коваленко  своїх обов.язків.

Також порушено ст. 24. Регламенту - Права депутата на засіданні міської ради.

 

1.Депутат міської ради на її засіданні має всі права, передбачені статтею 49 Регламенту та чинним Законодавством. Також порушено ст.49  «Права депутата міської ради в раді та її органах і порядок їх реалізації».

Закликаючи дотримуватись регламенту, Олександр Новак сам його порушив.

У ст.25 ч.2 Регламенту Харківської міської ради «Обов"язки депутата міської ради на засіданні міської ради» сказано, що «Депутат міської ради на її засіданні, крім обов"язків, визначених статтею 50 Регламенту, зобов"язаний дотримуватися Регламенту та порядку денного, виконувати правомірні вимоги головуючого на засіданні;

Головуючий на засіданні міської ради має право позбавити особу, що виступає, слова, якщо вона порушує вимоги цього Регламенту, виступає не за порядком денним, використовує образливі висловлювання»

 

Наталія Коваленко не порушувала обов"язків депутата і Регламенту сесії Харківської міської ради, тому  не може бути позбавлена права слова.

 

Ніна Спаська, журналіст.

 

 

 

 


← Вернуться обратно