Новости19.11.2019  УКРАЇНСЬКОГО ШАМПАНСЬКОГО НЕ БУДЕ

1

 

«Які продукти Харківщини мають потенціал для захисту, як географічні зазначення? Як це вплине на експорт України в Євросоюз?" Про це говорили у Харківському прес-клубі під час пресконференції Івана Гайвановича - національного експерта з маркетингу та комунікацій проекту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні».

 

Спікер повідомив, що система захисту географічних зазначень в Україні почала впроваджуватися після підписання угоди про Асоціацію з Європейським Союзом. Цей договір, зокрема, передбачає, що наша країна буде боротися з небобросовісною конкуренцією в сфері використання виробниками європейських зазначень. Таким чином, українські бренди позбавляються можливості продавати на ринку спиртні напої під назвами коньяк та шампанське, велику кількість твердих сирів, інших продуктів харчування. Загальна кількість європейських географічних зазначень, які мають захищатися Україною сладає 3068 найменувань. Втім, заборони на випуск продукції немає. Виробникам лише пропонують подумати над тим як тепер її називати. Один з відомих українських заводів свої ігристі напої замість шампанського назвав "бісером". І тепер сміливо може експортувати її у Євросоюз. Ніхто не забороняє також назвати його "ігристим вином".


В Україні харчових виробів, які могли б бути зареєстровані як географічні зазначення в Європейському Союзі ще немає. Але цей процес вже зрушений. Першими мають отримати такий сертифікат "гуцульська овеча бринзя" та "гуцульська коров"яча бринза". Готуються до процесу сертифікації також кілька виробників вина.
Іван Гайванович переконаний, що до процесу захисту географічних зазначень мають долучитися не тільки виробники відомих брендів, але держава та органи місцевого самоврядування. Оскільки, виробники таким чином піднімають свій продукт в преміум сигменті, регіони стають більш туристично та інвестиційно привабливими, а держава збільшує надходження грошей від експорту.

 

1


← Вернуться обратно