Новости20.11.2019  Змусити закохатися у музику неможливо

Ніна Спаська

1

 

Як зробити знайомство з класичною музикою і симфонічним оркестром по-справжньому  захоплюючим процесом? Відповідь на це питання цікавило не одне покоління музикантів. Але, схоже, новий портал до дитячих сердець таки знайдено.

Музичний проект «Інтерактивне оркестрове шоу для дітей» - це вдалий  початок  на шляху не тільки підвищення музичної освіти, а й загального культурного рівня  дітей та юнацтва - майбутнього України.

 

Новітні технології, високий професіоналізм  Молодіжного академічного симфонічного оркестру «Слобожанський», сучасне аранжування,  і особиста захопленість в музичне просвітництво київського диригента  Сергій Лихманенка зробили  справжній прорив в цій справі.

Концепція концерту спирається на методику відомого німецького композитора і музичного педагога Карла Орфа. Суть концепції – допомогти дитині освоїти світ музики і через гру та розкрити її творчий потенціал, зацікавити дітей.

 

Диригент Сергій Лихоманенко виступив не тільки як автор проекту, але і як фаховий ведучий. Анімаційна складова дуже цікава сучасним дітям.  Маленьким  глядачам було запропоновано  не тільки послухати теми з  популярних класичних творів, саундтреки  з улюблених  мультфільмів та кінострічок, але й переглянути цікаві  динамічні відео. Знайшлось місце й вікторинам. Було запропоновано в ігровій формі впізнати музику та портрети композиторів, музичні лади. У барвистій добірці відео також були улюблені  мультфільми, веселі привиди, Карибські пірати, Римські гладіатори, тощо.

 

Діти різного віку, які взяли участь у музичному дійстві,  сприйняли навчання основам диригування  з величезним ентузіазмом.  Слухачі мали можливість спробувати себе як диригенти, а кращі  з кращих диригували  дорослим професійним оркестром. Найбільш талановита  учасниця  одержала справжню диригентську паличку, та мала змогу керувати музичним процесом під час виступу Молодіжного академічного симфонічного оркестру «Слобожанський».

 

 Анастасія Бессонова, учениця 4 класу ХССМШІ: «Это было что-то поразительное. Просто удивительно. Я никогда не знала, что могу дирижировать настоящим оркестром. Представляете? Я выхожу на сцену. Свет! Музыканты, оркестр в полном составе, красивые такие инструменты. И они все так четенько - четенько играют, когда я дирижирую на четыре четверти. И в моей руке настоящая дирижерская палочка. Никогда этого не забуду. Никогда».

 

Сильвия Гудман, учениця 4 класу СОШ№ 23: «Меня никто никогда не вызывает. Взрослые меня просто не замечают. Знаете,  будто меня нет. А на концерте дирижер меня увидел в зале, вызвал на сцену. Дал дирижерскую  палочку в руки, а потом  такая красивая музыка зазвучала. Я хочу заниматься музыкой. Никогда такого не было».

 

Найактивніші  учасники були нагороджені дипломами та солодкими подарунками.

Диригент Сергій Лихманенко розповів, що досить довго шукав форму комунікації з дитячою аудиторією, а потім відчув що може бути по- справжньому цікавим:

 

«Змусити полюбити щось або закохатися в когось неможливо. Змусити полюбити музику теж неможна. Я це добре розумів. Тому я став шукати нові форми. А потім знайшов рішення. Просто самому треба стати на якийсь час дитиною, закоханою у світ. І у нас все вийшло. Діти були щасливі, я це відчував. Музика царювала не тільки на сцені і в залі, але й в серцях. Це дуже нове та приємне відчуття».


← Вернуться обратно