Новости18.11.2019  На дорозі гірше, ніж на війні

1

 

Під такою назвою провели прес-конференцію правоохоронці. Ситуація з ДТП в Україні зараз, за їх словами - значно гірше, аніж на фронті

 З початку року сталося 21 033 ДТП з постраждалими, що на 5,6% більше порівняно з аналогічним періодом в 2018, а загинуло в ДТП - 2716 чоловік - на 2,5% більше, аніж за попередній рік. Справа в тому, що завантаженість доріг зростає, зростає і складність дорожнього руху. Найбільший пік аварійності, згідно з даними поліцейських, припадає на 18:00.

 

 Поліція намагається працювати з найбільш вразливими верствами населення - передусім дітьми. Для дорослих же перевидали "Правила дорожнього руху". Туди увійшли рекомендації, які не увійшли в офіційні правила, але можуть бути корисними.

 Правоохоронці ж розповідають про европейське ноу-хау. Розказують, що там зараз є безліч соціальної реклами, яка пропонує пішоходам користуватися світловідбиваючими стрічками. Їх можна одягати як браслети, вони не заважають рухатися, проте допоможуть водіям, навіть в темряві розгледіти вас.

 

 Розказують і про водіїв - говорять, що вельми задоволені новим законом про необхідність використання дитячих автокрісел для малечі. Поліцейські виступають також за збільшення штрафів. Зокрема, покарання за відсутність паска безпеки - всього 51 гривня, що замало для того, аби навчити водіїв використовувати їх.

 

 Окрема проблема - та, що створює сама місцева влада. Віктор Козоріз, віце-президент громадської організації «Товариство учасників руху», розказує, що яскравим прикладом такої "ведмежої послуги" є перехрестя, на якому відбулася аварія за участю Олени Зайцевої.

 

«Там неможливо не порушувати правила, адже стоп-лінія в лівому ряду настільки далеко "відтягнута" від перехрестя, що щоб проїхати перехрестя, водію треба порушити правила і заїхати за цю стоп лінію. Бо якщо він зупиниться на стоп лінії, як того вимагають правила, і не встигне повернути, то застрягне перед світлофором і цим теж порушить правила»,  - говорить Віктор Козоріз.

 

 Все це формує на українських дорогах дуже небезпечну обстановку. Одна з надій на вирішення цієї проблеми з"явилася завдяки ідеї про впровадження відеофіксації на основних напрямках. Тепер горе-порушників будуть шукати не тільки копи, але й спеціальні камери.


← Вернуться обратно