Новости06.11.2019  Харків’янин навчився перетворювати воду на антисептик

 

 

 Пристрій, що перетворює воду на обеззаражуючий санітайзер для рук, винайшли харківські учені. Про небезпеку мікроорганізмів та іноваційний винахід спеціалісти поговорили на прес-конференції у Харківському прес-клубі

 1

 

Команда українського стартапу Dew Pocket презентувала девайс, що робить з питної води та срібла ефективний антибактеріальний спрей. Цей пристрій – нагально необхідний в сучасному світі, де безліч бактерій та вірусів переслідують нас кожного дня.

 Як зазначає Тетяна Осолодченко, завідувачка лабораторією біохімії та біотехнології інституту мікробіології та імунології ім. Мечникова, бактерії досить довго живуть, і навіть в космосі люди страждають від них. Саме розробками для знищення бактерій на космічних кораблях надихалася команда стартапу.

 

 В звичайному ж житті найбільш розповсюджуваним способом передачі бактерій вчені вважають повітряно-крапельний та контактний. Так навіть, коли ми тримаємося за поручні в метро чи тролейбусі ми можемо підхопити якусь бактерію чи вірус. Також небезпеку в собі несуть фрукти та овочі, особливо ті, які привозять за кордону. Адже разом із корисними вітамінами до нашого організму потрапляють і бактерії. Багато хто, помивши фрукти проточною водою, вважають, що цього достатньо, але не все так просто.

 

Як відзначає Тетяна Осолодченко, існують 2 види дезінфекції: фізичний та хімічний. До хімічних належать різноманітні антисептики на основі ізопропилового спирту, хлоргексидин. А до фізичних – кварцування, ультрафіолетове випромінювання, знезаражуючі фільтри. Санітайзер Dew Pоcket належить до хімічних дезінфекторів.

 

  Проте, за словами експертів він рідше викликає алергію, ніж звичайні хімічні антисептики (останні можуть нашкодити 15-20% людей). Окрім цього винахід знищує аж 99,982% бактерій за рахунок використання вільних іонів срібла. Він розрахований на рік використання.

 Свій стартап вчені обіцяють презентувати на Innovation market 2019 – міжнародному форумі молодих новаторів, винахідників, виробників та вендорів провідних інноваційних технологій, експертів в сфері інновацій, авторів startup проектів, представників бізнесу, представників інвестиційно – фінансових установ та консультантів у сфері захисту інтелектуальної власності.

 

 Нагадаємо, що розмір інвестицій у вітчизняні стартапи постійно збільшується, найпопулярніша сфера для інвестицій – IT. Станом на минулий рік загальна сума інвестицій тільки у IT-стартапи складає майже 400 мільйонів доларів. Всього за минулий рік було укладено 115 інвестиційних угод, що в півтора рази більше, аніж за аналогічний період 2017 року. Цього року тільки інвестиції в проект «GitLab» - платформа для колаборацій різних розробників – склали 268 мільйонів долларів.

 

 


← Вернуться обратно