Новости29.10.2019  Чи витримає столичний театр перевірку Харковом?

 

 Наступного тижня з гастролями  до Харкова прибуде трупа Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки. Востаннє побачити вистави цього театру  харків’яни мали  можливість 12 років тому.

 

Керівник літературно-драматургічної частини театру Борис Куріцин називає харківського глядача не інакше як «лакмусовий папірець». Бо артисти театру хочуть випробувати на харківській публіці той репертуар, що має шалену популярність в столиці. В середньому, за підрахунками адміністрації театру, в Києві у них зала заповнена майже на 90 відсотків, а це майже повний аншлаг. Проте чи зацікавлять харківського глядача такі довгоочікувані гастролі?

 

 Наразі вже відомо, що харків’яни матимуть можливість побачити п’єсу  «Дякую, Марго» у постановці  Григорія Зіскіна. Вона не вкладається в звичний жанр «комедії» і ближча навіть до якогось трагічного фарсу. Це дуже сімейна історія про навіжену і непередбачувану у своїх вчинках Марго, яка, переслідуючи особисті інтереси, і сама того не відаючи, найкращим чином влаштовує долі всіх інших героїв. Театрали нагадують: в наш важкий час важливо уміти відволіктися на такі хороші і добрі історії.

 

 Окрім цього артисти театру ім. Лесі Українки планують поставити п’єсу «Фальшива нота» в постановці Кирила Кашликова. Описують її як виставу про любов та ненависть – любов і ненависть які ніколи не змінюються. Майже детективна історія буквально просочена темою музики – прекрасної і неземної.

 

 А от народний артист України Олег Замятін уже готовий дати кілька порад глядачам. Він радить не читати оригінали поставлених творів, щоб  дивитися на сцену максимально «незамиленими» очима.  Найголовніша ж порада –уважніше придивитися до вітчизняного мистецтва. Навіть в умовах, коли, за словами Бориса Куріцина, «майже не існує» телеканалу «Культура», значні проблеми існують з фінансуванням театру, не варто займатися «самобичуванням і мазохізмом». Бо замість об’єктивної критики на адресу сучасного театру все частіше лунають екзальтовані вигуки людей, які до самого театру, власне, і стосунку не мають.

 

Харківський пресклуб


← Вернуться обратно