Новости13.09.2019  Водні фантазії від Схід Опера ХНАТОБ

 

Вилити випадково пару - трійку кубів води на сусідів - тих, хто знизу ...

Страшний сон і не менш страшна реальність з усіма, так би мовити "вытекающими последствиями".

А якщо таких кубів ... 12? Та ще на сцені Національного академічного театру опери і балету?

 

На початку листопада на сцені ХНАТОБу відбудеться прем"єра - «Water Fantasy» на музику Петра Чайковського. На щастя, при всіх новаціях, музика балету «Лебедине озеро» залишиться без змін. Дбайливе ставлення до кожної ноти автора гарантовано музикантами Схід Опера ХНАТОБ.

1

 

ХНАТОБ. На даху будинку твого ...

 Місце зустрічі не могло залишити журналістів байдужими: на даху ХНАТОБу. І тут не вистачає головного уточнення - відремонтованого даху. Того, що не знав ремонту з 1991 року. Театр, побудований в стилі «бруталізм», всупереч поширеній думці «знавців» архітектури, збудований максимально раціонально і зручно для репетицій і виступів артистів.  А про розміри сцени - і говорити не доводиться. Сцена ХНАТОБу - найбільша в Україні і в колишньому СРСР. Тобто, більше, ніж у Великому театрі.

 

Після того, як перші захоплення журналістів від панорамного огляду улюбленого міста  вщухли - майстри сцени спільно з будівельниками та ремонтниками  розповіли про плани часткового переходу на альтернативні види джерел електроенергії. Головною проблемою ХНАТОБу довгі роки був холод. Відомий харківський модельєр навіть створив модну колекцію з соболиних шуб, які  вдало на подіумі демонстрували балерини театру. Але стовпчики термометрів завмирали на температурі, що не мотивує до творчості. Тепер все буде інакше. У репетиційних залах - тепло і світло. На сцені і в залі для глядачів - комфортно.

 1

 

«Це буде красиво ...»

Головний диригент ХНАТОБу Дмитро Морозов:

«У залі стало набагато тепліше. Реально зросла не тілько кількість, але і якість вистав. Працювати стало дуже комфортно. »

Головний диригент також розповів журналістам про унікальність проекту «Water Fantasy», про величезні творчі енергозатрати всіх і кожного з учасників цього дійства, яке не має аналогів в Україні. Дмитро Морозов також підкреслив мегазатратність проекту.

«Усі проекти, які ми робимо, у нас дуже високовартнісні. Уявіть собі: на сцені буде 12 тонн води! А все це треба обігріти, щоб все працювало на мистецтво. Ми на це йдемо, тому что це буде красиво».

 1

Чайковський залишився б задоволений?

 Що сказав би Петро Ілліч, дізнавшись про творчі новації харківських артистів і запрошених майстрів? Чайковському приписують авторство фрази «Кожен твір неминуче повинен  мати на собі відбиток свого часу». Виходячи з цього, можна припустити: композитор залишився б задоволений творчими знахідками нашого часу.

Постановником «Лебединого озера» на воді в ХНАТОБі  виступив французький балетмейстер Йохан Нус, якого харківські глядачі знають по балетах: «Маленький принц» та   «Красуня і чудовисько». Партії  чорних лебедів Нусс доручив танцівникам, білих - балеринам. Лебедині сцени в другому і четвертому актах будуть виглядати як неокласика, а в третьому акті знайдеться місце гламуру в чорно-білій гамі.

1

 

Є й загальне питання, так би мовити, від залу для глядачів. І стосується воно танцю маленьких лебедів, що «зашитий» в чіпі музичної пам"яті кожного з нас. Чи залишаться  чотири лебеді у «Water Fantasy» на сцені ХНАТОБу?

Увага, правильна відповідь:  Залишаться. Будуть такими ж маленькими, але їх виявиться не чотири, а цілих ... дванадцять.

Ось такі маленькі і грандіозні сюрпризи чекають харків"ян на найближчій прем"єрі «Water Fantasy».

 

1

Ніна Спаська

 


← Вернуться обратно