Новости09.08.2019  Що стримує реформу децентралізації?

Такою була тема медіадискусії, що відбулася у Харківському пресклубі 9 серпня 2019 року. У ній взяли участь виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Микола Тітов, есперт з регіональної політики та місцевого самоврядування Віктор Слиш, голова Мерефянської ОТГ Веніамін Сітов, а також науковці - доктор політичних наук Олександр Романюк, доктор економічних наук Наталія Внукова та журналісти.

 

1

 

Старий адміністративно-територіальний поділ, який ще називають "радянською матрьошкою" поступово відходить у минуле, - відзначили дискусанти. В цілому в Україні вже об"єдналися 40 відсотків громад. Харківщину не можна віднести до числа лідерів чи середняків . В області створено лише 19 ОТГ, хоча на початок 2019 року планувалося півсотні. В реформі не зацікавлені багато голів сільських та селищних рад, які не хочуть розлучатися з своїми комфортними "тронами", високою заробітною платою. Але вже через кілька місяців - у жовтні цього року - всяка добровільність має закінчитися, - переконані більшість учасників дискусії. Створення об"єднаних територіальних громад - це дуже важлива реформа, яку треба продовжити. Вона змінить країну на краще.1

1

 

Не в захопленні експерти і від планів уряду щодо другого етапу реформи - субрегіонального рівня. Згідно з ними на території Харківщині, де проживає більше 2,7 мільйонів людей, має бути створено лише чотири об"єднання/ префектури: у Куп"янську, Ізюмі, Первомайську та Харкові. В Асоціації місцевого самоврядування кажуть, що виходячи з кількості населення, території та логістики має бути мінімум сім таких утворень. Учасники дискусіїї пропонують не створювати знову колесо, а вивчити міжнародний досвід, зокрема, Швеції, де створили кращий у світі адміністративно-територіальний поділ.

 

 


← Вернуться обратно