Новости07.08.2019  ВІЛ сьогодні – не смертельний вирок

 

6 липня у медіа-хабі Харківського пресклубу говорили про те, яка ситуація склалася з розповсюдженням ВІЛ-інфекції та захворювання на СНІД у східних областях України.

 

1

 

Учасниками заходу були Катерина Задорожня - завідувачка поліклінічним відділенням Харківського обласного центру профілактики і боротьби зі СНІД, Анжеліка Золоч - психолог Благодійної організації «Мережа 100 відсотків життя» та менеджер пенітенціарного напрямку цієї організації Костянтин Дмитрієв.

Катерина Задорожня зазначила, що ситуація з цими хворобами залишає бажати кращого, збройний конфлікт на сході України погіршив становище. Важливо й те, що зараз змінився склад «групи ризику», найчастіше ВІЛ-інфекція передається статевим шляхом. Тому небезпека підстерігає будь-яку необережну людину, яка мала незахищений сексуальний контакт з малознайомим партнером. У цьому випадку лікар порадила негайно звернутися до Харківського обласного центру профілактики и боротьби зі СНІДом. Вже існує екстрена допомога, медики зможуть вжити заходів, щоб інфекція не прижилася в організмі людини.

Доброю новиною є те, що сьогодні ВІЛ-інфікована особа вже не смертник. Вона цілком може прожити довге щасливе життя, вступити в шлюб і мати здорових дітей.  Сучасна медицина пропонує комплексне лікування, яке дає відмінний результат.

Про ситуацію у місцях позбавлення волі розповідав Костянтин Дмитрієв. За гратами теж є ВІЛ-інфіковані люди, вони припустилися правопорушень, але їм також треба вижити. Активісти «Мережі 100 відсотків життя» методом експрес-тестування виявили вже 291 особу з ВІЛ у колоніях. До кінця року планують завершити моніторинг у місцях позбавлення волі у Харківській, Луганській, Полтавській та Сумській областях.

Багато роботи також у психологів, тому що психологічна підтримка потрібна не тільки ВІЛ-інфікованим і хворим на СНІД, а й їх близькому оточенню. Анжеліка Золоч проводить і профілактичні бесіди, зокрема у школах. Психолог виявила, що майже ніхто з батьків не розмовляє відверто з підлітками. Тема сексу – неможлива тема, табу для більшості розмов у родині. Делікатні розмови батьки обходять стороною, юнаки і дівчата можуть щось прочитати в Інтернеті або почути від друзів. А можуть і не почути! Це хибна практика, потрібно більше спілкуватися з дітьми, говорити з ними на будь-які теми, розтлумачувати важливість застосування захисних засобів. Треба розуміти,  що повна інформація про ВІЛ і СНІД може врятувати життя людини. І навпаки – відсутність елементарних знань про найпростіший спосіб захисту під час сексу (застосування презервативу) може зламати молодій людині все подальше життя.

Нагадуємо цілодобовий всеукраїнський телефон довіри з питань ВІЛ / СНІД: 0 (800) 500-451, за яким будь-хто може звернутися по консультацію чи допомогу.

 

Ольга Костяна

1

 


← Вернуться обратно