Новости25.07.2019  У Харкові планують створити музей циркового мистецтва на базі старого цирку

 

1

 

25 липня у медіа-хабі Харківського прес-клубу відбулася пресконференція: «Ревіталізація об’єктів культурної спадщини на прикладі Старого цирку Харкова». Спікерами були Олена Жукова - директор Науково-методичного центру розвитку музеєзнавства і пам"яткознавства та Ганна Новікова, фахівець Центру.

 

Питання охорони пам"яток архітектури міста та культурніх цінностей є надзвичайно важливим. На жаль, стан архітектурної спадщини і ставлення до нього в Харкові викликає побоювання. Інколи створюється враження, що у нашому місті не дуже добре дбають про охорону культурної спадщини.

 

Фахівці науково-методичного центру розвитку музеєзнавства і пам"яткознавства зараз намагаються врятувати унікальний об"єкт культурної спадщини нашого міста - старий цирк Грікке, якому вже понад 100 років. Головна мета – не просто зберегти споруду з величезним куполом, а спочатку реставруватb її, а потім наповнити відновлений «старий» цирк новим життям. Проект передбачає на першому етапі створення віртуального музею циркового мистецтва на основі предметів і колекцій працівників цирку. Аде не можна зупинятися на віртуальній експозиції, потрібно повернути благородний вигляд старовинній будівлі і перетворити простір навколо неї в «цирковий квартал» - цікавий культурний і туристичний об"єкт.

 

Це і є ревіталізація – повернення споруд поважного віку до життя. Проект нещодавно почали втілювати в життя, тому запрошуємо всіх, кого турбує збереження історичного вигляду нашого міста, збереження культурної спадщини, відновлення старовинних будівель – приєднуйтесь, закликали фахівці.

 

1

 


← Вернуться обратно