Новости11.07.2019  Європейська архітектурна школа розвивається в Україні

1

 

"Реформа вищої школи в Україні. Європейська архітектурна освіта в контексті європейських традицій",- на цю тему у Харківському пресклубі розмірковували архітектор Олег Дроздов Oleg Drozdov та учасниці його команди по Харківській школі архітектури Kharkiv School of Architecture Євгенія Дулько Evgeniya Dulko та Олександра Наріжна Aleksandra Naryzhna. На іхній погляд, існуюча система вищої освіти в Україні за останні роки дещо змінилася, але по своїй суті залишилася радянською і не відповідає сучасним вимогам суспільства. Олег Дроздов, якого вже добре знають у європейському та американському архітектурному світі стверджує, що успішним в Україні можна стати не завдяки вищій освіті, а скоріше всупуреч їй.

 

Ще радикальніша перша проректорка Харківської школи архітектури Олександра Наріжна. На її думку, потрібно трансформувати існуючу систему освіти, а можливо й "підірвати" її з середини. Проект, який вони втілюють у Харкові - це акредитований в Україні заклад вищої освіти. Водночас , це хаб, де вибудувана система обміну інформацією та контактами, дискусійний майданчик досвічених архітекторів та початківців, в якому відроджена професійна комунікація та критичне мислення. Школа заперечує традиційну систему "майстер-підмайстер". Євгенія Дулько, яка координує навчальні програми стверджує, що 30 відсотків викладачів школи - іноземці. Переважно - це архітектори з Європи. 

 

Створення такого закладу - це прецедент не тільки для України, але й усієї Європи, -вважають учасники пресконференції.-Традиційна архітектурна освіта там також бюрократизована і не завжди мобільна.Олег Дроздов стверджує, що добре знає її, адже багато викладав у різних країнах. Тому проект свої школи вибудуваний як на основі власного викладацького досвіду, так і переваг та недоліків західної освіти.

1

 


← Вернуться обратно