Новости12.06.2019  В "Політичній кав‘ярні" обговорили поточну ситуацію в Україні

 

 

 1

 

Під час чергової дискусії у рамках проекту "Політична кав"ярня" Харківського пресклубу політологи, соціологи, правозахисники, представники громадських організацій, політичних партій та журналісти обговорили ситуацію в країні та регіоні напередодні парламентських виборів. Ключовими темами дискусії були обрані:

- засідання Конституційного Суду України: якого рішення слід очікувати?
- рейтинги найвпливовіших соціологічних груп: які партії увійдуть в парламент?
- напад на оператора телебачення Вадима Макарюка та можливі політичні й гуманітарні наслідки цього злочину.


Учасники дискусії дійшли висновку, що перед Констутиційним Судом України стоїть важке завдання. Зокрема, юрист та політик Ігор Швайка стверджує, що у жодної із сторін немає достатніх правових доказів як для розпуску парламенту, так і для продовження його каденції. Тому Суду доведеться приймати політичне рішення, - вважає політолог Oleksandr Romanyuk Олександр Романюк.


В питаннях довіри до рейтингів соціологічних груп учасники дискусії розділилися. Одні вважають, що їм не варто довіряти, інші - переконані, що останні опитування, проведені напередодні президентської кампанії, дають підстави для довіри кільком соціологічним центрам. Зокрема, соціолог Алексей Сердюк (Alexey Serdyuk) вважає, що довіряти потрібно тим організаціям, які використовують фахових соціологів та наукові методи ведення опитувань.


Учасники дискусії осудили напад на оператора телебачення Вадима
Макарюка. Журналісти Roman Cheremskyi Роман Черемський, Віктор КозорізДмитрий Овсянкин Дмитро Овсянкін та Андрей Войцеховский Андрій Войцеховський вважають це побиття підготовленим та показовим. І вимагають від поліції неупередженого рослідування. А політолог Олександр Романюк вважає напад політичною провокацією з добре продуманими наслідками, які відобразяться на результатах парламентських виборів.

 1

Повний відеозапис із засідання «Політичної кав"ярні» можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/7FteKh2PfQo"

 


← Вернуться обратно