Новости10.06.2019  Заява Харківського пресклубу

1

 7 червня у Харкові під час виконання службових обов"язків - відеозйомок на території торговельного центру "Барабашово" був по-звірячому побитий наш колега, оператор національного каналу "24" та регіонального "Тріолан ТБ" Вадим Макарюк. У Вадима діагностовані важкі крововиливи, він перебуває в реанімації. 

Злочинці діяли свідомо, нахабно та показово, усвідомлюючи, що перешкоджають професійній діяльності журналіста. чому нападу та манера їх виконання дає підстави для висновку, що у цього злочину є не тільки виконавці, але й замовники та ідеологи. Не просто побито Вадима, зроблено виклик суспільству, здійснена спроба дестабілізації ситуації в Харкові.За цим фактом поліція вже відкрила кримінальну справу. 

Водночас ми вважаємо, що цей факт - не тільки справа фахового, чесного розслідування поліції. Він має об"єднати журналістів, представників громадськості, міжнародних організацій, державного сектору та місцевого самоврядування. Побиття Макарюка має бути детально вивчено та проаналізовано. Ми повинні знайти відповіді на запитання:
-хто за цим стоїть;
- кому це вигідно;
-хто збурює ситуацію в найбільшому центрі сходу України. Це виклик усім нам. 

Водночас нагадаємо, що в Харківському пресклубі працює Центр правової підтримки журналістів, який готовий надати безкоштовно необхідну правову допомогу Вадиму Макарюку та колегам, які відстоюють професійні інтереси журналістів.

Фото: Вадим МакарюкFacebook


← Вернуться обратно