Новости08.01.2019  30 міст та сіл України та 5 країн приєдналися до акції одночасного виконання колядки "Нова радість стала"

1

 

“Нова радість стала” — одна з найвідоміших українських колядок, що поєднала в собі найкращі елементи релігійного і народного колядування. Саме її 3 роки тому обрали для всеукраїнської акції одночасного співу організатори Всеукраїнського фестивалю вертепів “Вертеп-фест”, що проходить у Харкові напередодні Старого нового року.

У перший рік акції  - у 2017 році, - в ній приймали участь 3 міста, в 2018 до них додалися ще 2, а в 2019 до участі вже долучилося 30 міст та 5 країн - Англія, Австрія, Нідерланди, Польща та Німеччина.  Організатори запрошують всі фестивалі, що проходитимуть цими днями, творчі колективи і кожну небайдужу людину взяти участь у всеукраїнській акції.

 

Вже третій рік поспіль під час “Вертеп-фесту” пролунає над Україною одна з найвідоміших колядок - «Нова радість стала». У 2017 році в трьох містах — Харків, Львів і Краматорськ —. відбулася перша акція спільного виконання колядки, коли рівно опівдні на головних площах міст сотні людей заспівали відомі всім слова. В 2018 до них приєдналися ще 3 міста — Хмельницький, Кам"янець-Подільський та Тернопіль. В цьому році організатори “Вертеп-фесту” отримали підтвердження про залучення до акції з 30-ти міст та сіл України. У Харкові "Нова радість стала" відбудеться також о 14:30 на площі Свободи одразу після Параду вертепів головною вулицею міста.

 

“Ми координуємось з іншими зимовими фестивалями, центрами культури інших міст, з тим, щоб в один день і час заспівали разом цю відому і улюблену багатьма колядку, — ділиться головна координаторка фестивалю, директорка організатора “Вертеп-фесту” БО “БФ “Харків з тобою” Олена Рофе-Бекетова. — Сподіваємось, що до її виконання долучаться всі учасники вертеп-параду і “Нова радість” прозвучить в Харкові більш чим в 1 000 голосів, до яких приєднаються інші міста. Хочемо, щоб вона лунала над Україною і захищала всіх як своєрідний купол добра і надії, що вкриває нашу країну”.

 

До події долучаються творчі колективи, громадські організації й державні установи з усієї України —.від Львова, Ужгорода та Хмельницького до Полтави і Сум, а також Донецької та Луганської областей (дивиться список міст-учасників акції нижче).  Вже другий рік поспіль в акції буде брати участь Хмельницький камерний муніципальний хор.

 

“В минулому році ми з задоволенням долучилися до акції “Нова радість стала”, — розповідає координатока акції у Хмельницькому Ксенія Косюк, — Коли співали в один час з іншими учасниками, відчували тісний зв"язок з ними та велику наснагу. В цьому році, звичайно, знов не залишимося осторонь. Це буде виступ на святковій сцені в центрі міста. Сподіваємось, що до нас приєднаються місцеві жителі і ми заспіваємо разом, вітаючи нашу рідну Україну”.

 

Цього року всеукраїнська акція буде не тільки набагато масштабнішою, але й виходить за межі країни. До неї приєднується молодь з Німеччини, Польщі, Англії, Австрії, та Нідерландів. В польському місті Прошовіце за згодою з місцевим Муніципалітетом співатимуть колядку на великому міському фестивалі.

 

“Цю акцію вирішив підтримати Міжнародний молодіжний європейський культурний центр, розповідає керівниця волонтерів “Вертеп-фесту”, співзасновниця ГО “Астерікс” Анжеліка Ібрагім. У Польщі в 3-ох містах у Варшаві, Прошовіце та Кракові, а в Німеччині у 2-ох у Берліні і Мюнхені майбутні учасники акції вже вчать слова колядки “Нова радість стала” та завзято репетирують. Дивовижно, що вони зовсім не знають української мови, але рішуче налаштовані заспівати разом з Україною”.

 

Кожен охочий може стати організатором всеукраїнської акції в своєму місті. Або можна приєднатися до неї, прийшовши до обраної локації в одному з тих міст, що до неї долучилися, скоріш за все, це буде місцевий зимовий фестиваль. Якщо за якихось обставин це неможливо, то де б ви не були, пропонують організатори, у суботу 12 січня о 14.30 годині маєте заспівати “Нова радість стала”, зробити під час співу відео-селфі, а потім розмістити його на своїй сторінці та сторінці  Вертеп-Фест у Харкові у Фейсбуці та/або Інстаграмі https://www.instagram.com/vertep.fest з хештегом #НоваРадість, #ВертепФест2019.

 

“У сучасному житті не вистачає по-справжньому позитивних, світлих новин, — впевнена керівниця та організаторка проведення акції "Нова радість стала" в рамках фестивалю “Вертеп-фест” Ірина Голубєва. —.Тож давайте разом поширювати цю саму щиру і світлу звістку про народження Сина Божого. Привітайте один одного та приєднайтеся до всеукраїнської акції — співу колядки “Нова радість стала”. Хай лунає пісня, що об’єднує в радості та є молитвою про щастя нашій славній Україні!”.

 

Організатори закликають всі фестивалі, що проходять цими днями, творчі колективи і кожну небайдужу людину взяти участь у всеукраїнській акції та чекають ваші заявки до 10 січня за телефонами 097 630 7376, 066 823 9992 або на електронну пошту kharkiv_wu@ukr.net . Також організатори запрошують всіх охочих зануритися у справжню святкову атмосферу автентичних українських гулянь і завітати 12 і 13 січня на “Вертеп-фест 2019” у Харкові та закликають вертепні гурти реєструватися до участі у Фестивалі за посиланням: https://goo.gl/XuB9EK

 

Міста, що приєдналися до акції:

·         Вінниця, КУ «Вінницький обласний центр народної творчості»

·         Дніпро, Управління культури, національностей і релігій (ОДА)

·         Житомир, Управління культури та туризму (ОДА), КЗ «Житомирський обласний Центр народної творчості»

·         Запоріжжя, Запорізький дитячий мовний клуб "Солов"ята"

·         Запорізька обл. м. Токмак, ГО "Інститут громадського розвитку "Ортега-і-Гасет", центральна площа біля будинку культури

·         Кам"янець-Подільський, Фестиваль «Від Миколая до Йордана», майдан Відродження, 1

·         Київ, КЗ «Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Київської обласної ради, КЗ «Київський міський центр народної творчості та культурологічних досліджень»

·         Краматорськ, КУ культури «Донецький обласний учбово-методичний центр культури», Свято-Михайлівська церква

·         Кременчук, новорічна ялинка, площа Перемоги

·         Кропивницький, Департамент культури, туризму та культурної спадщини (ОДА), Обласний Центр народної творчості

·         Луцьк, Департамент інфраструктури та туризму (ОДА), Обласний науково-методичний центр культури

·         Львів, Міжнародний фестиваль-конкурс культури та мистецтв «УКРАЇНСЬКА КОЛЯДА 2019»

·         Мостиська, Львівська область, НСОУ "Пласт", площа Героїв Небесної Сотні

·         Яворів, Львівська область, НСОУ "Пласт", біля ялинка, площа Ринок

·         Хирів, Львівська область, НСОУ "Пласт", Центральна площа біля пам"ятника Шевченку

·         Миколаїв, KЗ «Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи»

·         Мукачеве Закарпатська область, колектив Фестивалю "Червоне Гроно", у центрі міста

·         Полтава, Департаменту культури і туризму (ОДА), КУ «Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Полтавської обласної ради

·         Рівне, КЗ «Рівненський обласний центр народної творчості» Рівненської обласної ради

·         Сєвєродонецьк, КУ «Луганський обласний центр народної творчості»

·         Суми, Відділ промоції та туризму (ОДА), KЗ «Сумський обласний науково-методичний центр культури і мистецтв» Сумської обласної ради

·         с. Нова Слобода Сумська обл., Містерія Різдвяного свята: «Луна музеєм Коляда!..»

·         с. Кириківка Сумська обл., Кириківський будинок культури, біля церкви або в церкві (по погоді)

·         Тернопіль, Містерія Різдвяного свята: «Луна музеєм Коляда!..» , «Ялинка міського голови», Тернопільський обласний методичний центр народної творчості

·         Ужгород, КУ «Обласний організаційно-методичний центр культури»

·         Харків, БО «Благодійний фонд «Харків з тобою», майдан Незалежності

·         Бугаївка, Харківська область, Бугаївський ліцей

·         Ізюм, Харківська область, Ізюмська РДА

·         Херсон, КЗ «Херсонський обласний Центр народної творчості» Херсонської обласної ради

·         Хмельницький, Фестиваль "Мистецька зима у Хмельницькому", Хмельницька обласна рада

·         Черкаси, Департамент культури та взаємозв’язків з громадськістю (ОДА)

·         Чернівці, Учбово-методичний центр культури Буковини

·         Чернігів, Управління культури (ОДА), Департамент культури і туризму, національностей та релігій (ОДА), КЗ «Обласний центр народної творчості» Чернігівської обласної ради.

 

Гаряча лінія організаційного комітету:  066 823 9992 або 097 630 73 76

 

Ресурси  Вертеп-фесту 2019:

l  Сайт проекту: https://vertepfest.com/

l  Сторінка на Facebook: https://www.facebook.com/vertepfest.kharkiv/?fref=pb&hc_location=profile_browser

l  Подія на Facebook: https://www.facebook.com/events/363953637759714/

 

Команда проекту:

Головний організатор — БО «Благодійний фонд «Харків з тобою»

Співорганиізатори:

l  Українська академія лідерства

l  Національна скаутська організація України "Пласт"

l  КУ "Харківський обласний центр молоді"

l  Туристсько-розважальний центр "Оберіг-тур"

Партнери:

l  Харківська обласна державна адміністрація

l  Сxid OPERA

l  ТОВ "ПОЛІШОП"

l  PR-аґенція "Bagels & Letters"

l  КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва"

l  ГО "Дерево Життя"

l  ГО "Астерікс"

l  АКЦентр

l  Центр розвитку музеєзнавства і памяткознавства

 

Підготовка до Фестивалю реалізується  за підтримки Українського культурного фонду.

 

Прес-центр фестивалю - дружня PR-аґенція "Bagels & Letters":

l  PR-директорка Фестивалю Тетяна Ландесман:

 063 22 22 583, 095 592 6668 tetyana.landesman@gmail.com

l  Коордінаторка по роботі ЗМІ Тетяна Реуцька: 067 251 9509, reutskatata@gmail.com

 

 

 

 

 


← Вернуться обратно