Новости05.12.2018  ХНУВС відвідали Голова Консультативної місії Європейського Союзу Кястутіс Ланчінскас та інші працівники КМЄС

Харківський національний університет внутрішніх справ відвідали представники Консультативної Місії Європейського Союзу – голова КМЄС Кястутіс Ланчінскас, керівник операційного департаменту КМЄС Удо Моллер, спеціаліст з питань регіонального співробітництва КМЄС Наталія Фарелл. 

Мета їх візиту – зустріч з особовим складом університету та проведення дискусійного клубу з питань підготовки поліцейських у країнах Європи, особливостей проходження служби в підрозділах поліції Європи, а також обговорення перспектив подальшої співпраці.

Протягом зустрічі було обговорено низку тем, пов’язаних з діяльністю поліції в Україні, а також у країнах Європи, проведено їх оцінку. Серед інших питань було оговорено підстави виходу на пенсію поліцейських в країнах ЄС та розмір їх пенсійного забезпечення, був згаданий європейський підхід до гендерної політики у правоохоронних органах. Також обговорювались питання, пов’язані з масовими заворушеннями та діяльністю правоохоронних органів у таких ситуаціях. З власного досвіду були приведені приклади щодо кіберзлочинів, що були скоєні та їх розкриття. Були поставлені питання до гостей та отримані відповіді.

Завдяки спільному прагненню покращити процес підготовки персоналу для Національної поліції та Міністерства внутрішніх справ України, а також підвищити кваліфікацію діючих працівників поліції, за підтримки Консультативної місії Європейського Союзу було організовано та проведено низку тренінг-курсів як для підрозділів поліції ГУНП в Харківській, Донецькій, Луганській, Полтавській, Сумській, Дніпропетровській областей, Управління патрульної поліції, так і для Харківського національного університету внутрішніх справ.

Починаючи з серпня 2016 року в університеті було організовано та проведено 37 тренінгів за такими тематиками: «Лідерство та управління в підрозділах поліції», «Насилля в сім’ї», «Підвищення ефективності реагування поліції на гендерне насилля», «Боротьба з організованою злочинністю», «Методики викладання щодо покрашення підготовки персоналу поліції», «Виявлення водіїв у стані алкогольного сп’яніння та їх перевірка за допомогою алкотестера Drager», «Взаємодія поліції з громадськістю», «Оперативний кримінальний аналіз», «Надання першої домедичної допомоги» тощо. В цих тренінгах брали участь та отримали сертифікати про закінчення більше 400 працівників поліції, з них 53 співробітника університету, а також 2 слухача магістратури.

Необхідно відмітити той факт, що тренінги проводили досвідчені фахівці з Великої Британії, Фінляндії, Румунії, Литви, Італії, Польщі, Австрії, Ірландії, які є колишніми працівниками поліції вказаних країн із багаторічним досвідом, що якісно відображається на презентованому матеріалі тренінгів.

Крім цього, позитивним є існування регіонального представництва КМЄС в Харкові, що відкриває багато можливостей для співпраці – це і участь у наукових заходах, реалізація спільних програм та проектів. Однією з таких можливостей стала реалізація Стратегічних напрямів забезпечення публічної безпеки та порядку на території Харківської області. Під час виконання цієї програми працівниками університету проводились соціологічні дослідження «Публічна безпека та довіра до правоохоронних органів». Останні соціологічні дослідження були проведені з використанням програмного забезпечення, яке було безкоштовно надане університету Консультативною місією Європейського Союзу.

 


← Вернуться обратно