Новости17.09.2018  У Харкові відбудуться XX Сідельниковські читання

 

 

Проблеми здоров’я дітей, сучасні методи лікування та профілактики найпоширених захворювань, а також інновації в педіатрії будуть у центрі уваги під час проведення XX Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Актуальні питання педіатрії» (Сідельниковські читання). Цього року цей традиційний для медичної спільноти захід буде присвячений 90-річчю члена-кореспондента НАН, АМН України, професора Віктора Михайловича Сідельникова і відбудеться у Харкові 19–21 вересня на базі Харківського національного медичного університету.

 

У заході візьмуть участь представники МОЗ України, НАН України, Асоціації педіатрів України, провідні науковці та педіатри медичних закладів України і закордонні фахівці, зокрема, ProfDrAndré GessnerDirektor Institut für Mikrobiologie und HygieneRegensburg, (Німеччина).

Уже протягом 20 років Сідельниковські читання збирають лікарів-педіатрів усієї країни для поширення знань про новітні досягнення світової науки. Під час цього заходу практичні лікарі з установ різного рівня надання медичної допомоги мають змогу ознайомитися з клінічними рекомендаціями провідних фахових товариств, оскільки саме практичні лікарі в змозі оцінити значущість досліджень.

Цілком закономірно, що трибуна Сідельниковських читань визнана найкращою для апробації наукових робіт у галузі педіатрії, адже Віктор Михайлович Сідельніков був новатором у запровадженні нових діагностичних методів, за що його називали «академіком» ще зі студентських років за прагнення якнайглибше засвоїти ази професії.

Під час цьогорічних Сідельниківських читань, крім пленарних засідань, відбудеться круглий стіл «Фітонірингова терапія у стримувані антибіотикорезистентності. Проблема гострого риносинуситу у дітей», а також науковий симпозіум із питань орфанних (рідкісних) захворювань. Узагалі протягом конференції на засадах доказової медицини розглядатимуться питання профілактики поширених захворювань та медичної допомоги дітям, що є фундаментом добробуту країни, адже здоров’я дітей – це здоров’я нації.

 

Довідка

Віктор Михайлович Сідельников є уродженцем Харківщини (народився 15 жовтня 1928 року у м. Харкові). Саме він створив наукову школу дитячої кардіоревматології та дитячої алергології. Брав участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС і вивчав питання екологічної педіатрії. Йому також належить першість у визначенні як державної проблеми надання допомоги дітям з вродженими вадами серця. Підручники та посібники В.М. Сідельникова були настільними книгами для багатьох поколінь дитячих лікарів, і сьогодні вони не втратили своєї актуальності. Педіатри пам’ятають Віктора Михайловича як блискучого клініциста, лектора та організатора охорони здоров’я. Із 1999 року в Україні засновані щорічні Сідельниковські читання – Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні питання педіатрії» пам"яті члена-кореспондента НАН, АМН України, РАМН, професора В.М. Сідельникова.

 

Початок наукової частини конференції: 19 вересня о 09:00 .

Місце проведення конференції: актовий зал ХНМУ (пр. Науки, 4, корпус «Б»).

Контакти: Дмитро Васильович Лагодич, тел. (095) 551-69-98.

Сайт конференції: http://conference-sidelnikov.org.ua


← Вернуться обратно