Новости04.06.2018  Харків обрано містом Бієнале сучасного українського мистецтва 2019

 

 

 

Молодіжна Бієнале сучасного мистецтва – це одна з найбільших та організаційно наскладніших мистецьких подій України і для Харківщини дуже важливо приймати її у себе. Щоб підготовка була максимально прозорою, а результати – вагомими, ми закликаємо вас уважно стежити за процесом та висвітлювати різні його етапи.

 

Сама бієнале відбудеться наступного, 2019 року,

а ми запрошуємо вас 5 червня, у вівторок, на 16:30 до Муніципальної галереї (Чернишевська, 15) на прес-конференцію учасників круглого столу, присвяченого старту підготовки до Бієнале в Харкові. Спікерами будуть:
 

·  Юрій Рибачук – заступник  Міністра культури України

·  Олег Яцина – директор Департаменту культури і туризму ХОДА

·  Світлана Бабицька – директорка Департаменту культури Харківської міської ради

·  Тетяна Тумасян – директорка Харківської муніципальної галереї. Входить до складу Експертної ради Міністерства культури України з питань сучасного мистецтва

·  Юлія Ваганова заступниця гендиректора «Мистецького арсеналу»

 

Також присутніми будуть відомі харківські художники Павло Маков, Тетяна Борузнова, Гамлет Зінківський, які мають увійти до робочої групи Бієнале.

 

До уваги фото- та відеокореспондентів: у ці дні у Муніципальній галереї буде розташована друга частина виставки “Місто Ха”, експонованої наприкінці минулого року в Національному художньому музеї в Києві.

 

Прес-конференції передуватиме кількагодинний круглий стіл у закритому форматі (працює робоча група), задача якого – познайомити потенційних організаторів Бієнале-2019, визначити специфіку наступної бієнале, можливі виклики, переваги, які дасть проведення Бієнале у Харкові, пошук потенційних локацій, партнерів, кураторів тощо.

 

Висновки круглого столу будуть висвітлені на прес-конференції.

 

Головними темами прес-конференції будуть:

·  Що таке Бієнале сучасного мистецтва, принципи, умови, формати…

·  Пошук локації, яка б могла прийняти Бієнале такого масштабу

·  Чим Бієнале-2019 буде відрізнятися від попередньої (попередні робочі напрацювання)

·  Особливості проведення бієнале у Харкові

 

Після завершення прес-конфренції, з 17:00 до 18:00, відбудеться презентація робіт переможців минулорічної Бієнале:

1.     Володарка І-го місця – Марія Плотнікова. Робота «Stik Apart»: перфоманс, що говорить про взаємодію між людьми

2.     Володар ІІ-го місця – Пьотр Армяновський. Фільм «Я і Маріуполь» – стрічка про занепад та ностальгію.

Також учасниками круглого столу будуть (і ви зможете за потреби записати їхні коментарі щодо бієнале та інших пов’язаних із мистецтвом тем):

 

Євген Карась –  галерист, засновник «Карась Галерея», Президент Асоціації діячів сучасного мистецтва України, голова Експертної ради Міністерства культури України з питань сучасного мистецтва.

Оксана Баршинова – історикиня мистецтва, завідуюча відділом мистецтва ХХ - початку ХХІ ст. Національного художнього музею України, кураторка виставок сучасного мистецтва в Національному художньому музеї, викладачка кафедри теорії та історії мистецтва НАОМА. Входить до Експертної ради Міністерства культури України з питань сучасного мистецтва. Співкураторка візуальної програми міжрегіональних форумів Dofa.Fund (СлободаКульт, ГаліціяКульт, ДонКульт).

Лізавета Герман, Марія Ланько – кураторки конкурсу-фестивалю творчої молоді Бієнале сучасного мистецтва у 2018 році

 

Олександр Соловйов – помічник генерального директора ДП Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал», куратор, арт-експерт, член Експертної ради Міністерства культури України з питань сучасного мистецтва

 

Будемо раді поділитися додатковою інформацією:

PR-аѓенція “Bagels & Letters”,

Іванна Скиба-Якубова, +380 63 22 22 583

Вікторія Бронза, +380 95 135 21 70

 

 


← Вернуться обратно